herb Sokół Olsztyn
Start Soborzyce   Sokół Olsztyn

2018-11-11, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Obie drużyny mecz rozpoczęły dosyć spokojnie, czekając na możliwość stworzenia groźnej sytuacji. Pierwszą znakomitą okazję do strzelenia miał Paweł Frądczak, który popędził do prostopadłej piłki, minął bramkarza i uderzył do pustej bramki lewą nogą. Piłka jednak zamiast wpaść do siatki odbiła się od słupka i wróciła na boisko. Gospodarze odpowiedzieli strzałem z rzutu wolnego, piłkę odbił nasz bramkarz a na rzut rożny wybił obrońca. Jednak w 30 minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po stracie piłki w środku pola przez Konrada Ceglarza z piłką popędził pomocnik Startu, wyszedł na sytuację stuprocentową sytuację, dograł do niepilnowanego Łopuszyńskiego a ten wpakował piłkę do siatki. Gospodarze coraz bardziej się rozkręcali i mogli jeszcze przed przerwą podwyższyć wynik spotkania jednak na posterunku był goalkeeper Sokoła.

Początek drugiej połowy to kontynuacja obrazu gry z pierwszej - gospodarze grający pewnie w defensywnie, stosując wysoki pressing oraz dokładnymi podaniami przedostający się pod bramkę olsztynian. Sokołowi natomiast brakowało precyzji oraz pomysłu na rozmontowanie obrony Startu. Po kilku minutach było już 2:0. Dobrze bity rzut rożny wykorzystał niepilnowany Sztymala pewnie lokując głową piłkę do olsztyńskiej bramki. Sokół starał się grać coraz wyżej i próbował odrobić straty co spowodowało, że Start miał więcej miejsca w ataku. Bramka na 3:0 to kopia pierwszego gola. Prostopadłej piłki nie przeciął Abucewicz, popędził do niej pomocnik gospodarzy, dograł ponownie do niepilnowanego napastnika a ten wpakował piłkę do siatki. Gol na 4:0 padł po kolejnej indywidualnej akcji oraz dokładnym dograniu piłki do niepilnowanego Sztymali, któremu pozostało strzelić do pustej bramki. Nasi piłkarze tylko kilkukrotnie zagrozili bramce rywala, a najlepszą sytuację miał Kasprzyk, jednak jego uderzenie z okolic 16-tego metra było nieczyste i minimalnie minęło słupek bramki gospodarzy. Podopieczni trenera Mysłka nie spuszczali z tonu i kilkukrotnie byli bardzo blisko podwyższenia wyniku, jednak Buczkowski dobrze interweniował jak w sytuacji sam na sam, gdzie piłkę palcami strącił nasz bramkarz a z linii bramkowej wybił Konrad Ceglarz. Kilka minut przed końcem wynik spotkania ustalił po strzale głową z rzutu rożnego sam trener i kolejna wysoka porażka Sokoła stała się faktem.