•

Aktualności

Zwycięstwo na własnym stadionie

• autor: Redaktor2, 2017-08-27 21:13

Sokół Olsztyn pokonał przed własną publicznością Pilicę Koniecpol 2:0 (1:0). Zatem nasi piłkarze zanotowali drugie zwycięstwo czym potwierdzili dobrą dyspozycję, a za tydzień wyjazd do dobrze spisującego się beniaminka ze Złotego Potoku.

facebook.com - fotorelacja Weroniki Wójcik

W wyjściowej 11-tce doszło do jednej zmiany - za pauzującego Pawła Frądczaka na lewą pomoc pojawił się Dawid Kozieł. Sokół od początku meczu kontrolował grę, stwarzając sobie dobre okazje do zdobycia bramki. Goście próbowali zagrozić głównie ze stałych fragmentów gry oraz grą długą piłką, jednak defensywa gospodarzy dobrze funkcjonowała. W 41 minucie po rzucie rożnym piłka została wybita na przedpole, a Mateusz Zębik bez zastanowienia uderzył lewą nogą piłkę wolejem i zdobył pierwszą bramkę dla olsztynian. Obraz gry niewiele się zmienił do końca pierwszej połowy i gospodarze schodzili z jednobramkową zaliczką.

W drugiej połowie goście próbowali przejąć inicjatywę agresywniej atakując bramkę Sokoła. Piliczanie najbardziej zagrozili bramce Rafała Buczkowskiego po rzucie wolnym i uderzeniu głową po długim rogu bramki. Piłka odbiła się od słupka, wróciła na pole bramkowe jednak nasi defensorzy wybili piłkę i zażegnali niebezpieczeństwu. W 60 minucie zadebiutował dobrze znany olsztyńskim kibicom Robert Wosiewicz i gra wyraźnie się ożywiła. W 73 minucie po ładnej akcji piłkę prawą nogą uderzył Sebastian Karoń, po sparowaniu piłki przez bramkarza zmierzała ona do bramki, goalkeeper przyjezdnych pogonił za nią i ją wybił. Jednak zrobił to już zza linii bramkowej i olsztynianie mogli cieszyć się z drugiej bramki. Sokół próbował jeszcze zdobyć 3-cią bramkę jednak brakowało zimnej krwi w okolicach bramki gości, a po drugiej stronie boiska obrońcy pewnie rozbijali ataki przyjezdnych. Po doliczeniu jednej minuty arbiter zakończył spotkanie i podopieczni Pawła Krawczyka mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w tym sezonie.