•

Aktualności

Sokół pokonuje Orkan i melduje się w grupie mistrzowskiej

• autor: Mateusz Strączyński, 2015-05-11 18:56

W spotkaniu 21. kolejki gr. II częstochowskiej A-klasy Sokół Olsztyn pokonał przed własną publicznością jednego z outsiderów ligi, drużynę Orkana Rzerzęczyce, wygrywając w stosunku 3:1. Ozdobą meczu było trafienie Damiana Lampy z pierwszej połowy. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Krawczyka na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego zapewnili sobie miejsce w grupie mistrzowskiej A-klasy.

Olsztynianie do meczu ze spadkowiczem z „okręgówki” przystępowali w możliwie najsilniejszym zestawieniu. Formacja obronna i środek pomocy bez zmian, drobne roszady nastąpiły jedynie w ofensywie. Na prawym skrzydle w miejsce nieobecnego w sobotę Tomasza Żydka wystąpił Sebastian Karoń, a w ataku trener postawił na duet Strączyński – Wesołowski.

Od pierwszych minut piłkarze Sokoła umiejętnie rozgrywali piłkę, czego efektem były groźne sytuacje pod bramką Politańskiego. Jedną z najgroźniejszych sytuacji w pierwszej połowie stworzył Nicjo Strączyński, który po podaniu z głębi pola minął obrońcę, lecz niestety zabrakło mu zimnej krwi i z odległości szesnastu metrów uderzył wysoko nad bramką.

Przyjezdni bronili się skutecznie przez pierwsze pół godziny. W 30. minucie kapitalnym trafieniem popisał się Damian Lampa, który wypracował sobie miejsce w narożniku pola karnego i stamtąd w pięknym stylu uderzył po długim słupku w samo okno bramki!

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gra się zaostrzyła i jeszcze przed przerwą do szatni przedwcześnie musieli się udać grający trener naszego zespołu, Paweł Krawczyk i kapitan Orkanu, Adam Tasarz. Sędzia w jednej akcji pokazał czerwone kartki obu zawodnikom.

Druga odsłona meczu była jeszcze bardziej jednostronna niż pierwsza. Naszych piłkarzy zawodziła skuteczność, choć i tak udało się strzelić jeszcze dwie bramki. Między 58, a 62. minutą dwa trafienia zapisał na swoje konto Nicjo Strączyński. Nasz młodzieżowiec numer jeden mądrze odnajdywał się w polu karnym przeciwnika i wykorzystał błędy bramkarza, który dwukrotnie „wypluwał” piłkę pod nogi Nicka. Napastnik Sokoła tych „prezentów” nie zmarnował i tym samym cieszył się ze swojego szóstego i siódmego gola w sezonie.

Mając trzy gole przewagi, trener Krawczyk posyłał na boisko kolejnych młodzieżowców: Dominika Słabosza, Kordiana Bekusa i Maćka Wójcika. W drugiej połowie na boisku pojawił się także Michał Tomalski. Goście grali z podniesioną głową do samego końca i zostali za to nagrodzeni w 88. minucie. Honorowego gola dla Orkanu zdobył Wojciech Politański.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Sokół Olsztyn uda się na teren beniaminka A-klasy z Siedlca Dużego. GLKS w tym sezonie głównie rozczarowywał i w decydującej części sezonu będzie musiał walczyć o punkty w grupie spadkowej. W tej kolejce podopieczni trenera Gałusa pokazali jednak, że potrafią grać dobrze w piłkę, pokonując w Szczekocinach Spartę 5:0.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Statystyki zawodników     Skład zespołu