•

Aktualności

Relacja: Sokół wypunktowany w Hucie Starej

• autor: Mateusz Strączyński, 2015-04-12 14:24

Bolesnej porażki doznali w spotkaniu 17. kolejki gr. II częstochowskiej A-klasy piłkarze Sokoła Olsztyn. Podopieczni Pawła Krawczyka w meczu drugiej z trzecią drużyną tabeli ulegli wiceliderującej Olimpii Huta Stara 0 – 3. Dla naszego zespołu był to pierwszy mecz w tym sezonie bez żadnej zdobyczy bramkowej.

Astar.czest.pl - zdjęcia z meczu

Do sobotniej potyczki Sokół przystępował po przegranym w niecodziennych rozmiarach i okolicznościach spotkaniu z Czarnymi Starcza, z kolei piłkarze Olimpii byli na fali wznoszącej po dwóch wysokich wygranych na otwarcie rundy wiosennej. Obie jedenastki doskonale zdawały sobie sprawę z rangi tego pojedynku, ponieważ ten mecz oprócz znaczenia prestiżowego, był również ważny w kontekście walki o awans. Obie drużyny celują bowiem w pierwszą czwórkę i grupę mistrzowską, gdzie wyniki bezpośrednich spotkań będą miały absolutnie kluczowe znaczenie.

Gospodarze od pierwszych minut odważnie ruszyli na bramkę przeciwnika i już po pięciu minutach objęli prowadzenie. Po składnej akcji i dośrodkowaniu z prawego skrzydła, wynik otworzył celną „główką” Wiktor Dobosz. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie, choć okazji ku temu nie brakowało. Olimpia trzykrotnie była bliska strzelenia gola po rzutach rożnych, w 20. minucie z pojedynku jeden na jeden zwycięsko wyszedł golkiper Sokoła, a w 42. minucie po dynamicznym wbiegnięciu w pole karne i uderzeniu Mateusza Teodorczyka, nasz zespół od straty drugiej bramki uratowała poprzeczka.

Sokół swoją najlepszą sytuację do zdobycia gola miał w 40. minucie, kiedy to olsztynianie zaskoczyli gospodarzy wytrenowanym rozegraniem rzutu wolnego. Po dośrodkowaniu Przemysława Masłonia pięknym strzałem głową popisał się Damian Lampa, ale jeszcze lepszą interwencję zanotował Piotr Mrożek. Golkiper Olimpii sparował na róg piłkę zmierzającą w okienko bramki.

Pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy dawało nadzieję na wywiezienie z Huty Starej korzystnego wyniku, bo Olimpia nie dominowała już tak bardzo, a nawet byliśmy świadkami wyrównanej walki. Nadzieje olsztynian zostały jednak pogrzebane w 68. minucie. Po centrze z rzutu wolnego piłka niefortunnie odbiła się od głowy kapitana Masłonia i zmyliła wychodzącego do dośrodkowania Mateusza Woźniaka, który po chwili drugi raz musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Piłkarze Olimpii dzieła zniszczenia dokończyli w 80. minucie. W polu karnym z naszymi obrońcami „zabawił” się Mateusz Teodorczyk, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3 – 0.

Olsztynianie w drugiej połowie zagrożenie pod bramką rywala stwarzali po akcjach lewą stroną Damiana Lampy. Najlepszy strzelec Sokoła kilka razy zdołał przedrzeć się w pole karne Olimpii, jednak w pojedynkę niewiele mógł zdziałać i w efekcie poza szansą z 40. minuty trudno sobie przypomnieć bramkową okazję po stronie naszego zespołu.

Gospodarze odnieśli zatem zasłużone zwycięstwo, pokazując przy tym efektowny, miły dla kibicowskiego oka futbol. Warto podkreślić, że sędzia ani razu nie sięgnął po żółtą kartkę, co w rywalizacjach Sokoła z Olimpią jest rzadkością. Po porażce w Hucie Starej, nasz zespół ma już tylko trzy punkty przewagi nad piątą w tabeli Spartą Szczekociny, tak więc przyszłotygodniowy pojedynek ze Spartanami będzie kolejnym arcyważnym meczem!

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Statystyki zawodników     Skład zespołu

Protokół meczowy:

_________________________________________
XVII kolejka gr. II częstochowskiej A-klasy
11 kwietnia 2014 sobota 17:00
Huta Stara B ul. Północna 1
OLIMPIA HUTA STARA – SOKÓŁ OLSZTYN 3 – 0 (1 – 0)

1 – 0 [5'] Wiktor Dobosz
2 – 0 [68'] Przemysław Masłoń (sam.)
3 – 0 [80'] Mateusz Teodorczyk

Olimpia:

1. P. Mrożek – 20. K. Galant, 3. R. Kokoszczyk, 17. D. Malinowski (15' 15. C. Baryła), 19. P. Kowalczyk, 4. K. Piątkowski, 8. W. Dobosz, 18. K. Zasępa, 7. M. Sitek (81' 5. P. Blachnicki), 10. M. Teodorczyk, 9. K. Marciniec (60' 13. T. Mazurek).
Pozostali rezerwowi: B. Michalczyk, B. Nicewicz, R. Wrótniak, K. Lara.
Trener: Łukasz Wlazło.

Sokół:

1. M. Woźniak – 5. D. Ceglarz, 6. D. Gajda, 9. P. Lupa, 13. A. Wójcik – 15. D. Słabosz (60' 2. S. Hain), 8. P. Masłoń (kpt.), 16. P. Krawczyk (80' 18. M. Tomalski), 17. D. Lampa – 7. T. Żydek, 10. S. Karoń (70' 3. K. Wesołowski).
Pozostali rezerwowi: K. Caban, D. Abucewicz, M. Wójcik, N. Strączyński.
Trener: Paweł Krawczyk.

Żółte kartki:

brak

Sędziowali:

Andrzej Bartelt (główny); Paulina Kotyl, Tomasz Morzyk (liniowi).

Czas gry:

93 minuty (45+0'; 45+3').