•

Aktualności

Klasa B: Wyjazdowa wygrana i przegrana Sokoła II

• autor: Mateusz Strączyński, 2015-03-30 20:30

Od dwóch wyjazdowych spotkań rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej gr. II częstochowskiej B-klasy piłkarze rezerw Sokoła Olsztyn. Na inaugurację rundy Sokół II pokonał Dąbrowiankę Dąbrowę Zieloną 5:0, a w kolejnym meczu przegrał w Niegowie z Jurą 1:3.

Druga drużyna Sokoła, która po pierwszej części sezonu z dorobkiem 21. punktów plasowała się w górnej części tabeli, była zdecydowanym faworytem w starciu z najsłabszą w ligowej stawce Dąbrowianką. W pierwszym meczu tych drużyn nasz zespół zwyciężył w stosunku 5:1, a w rewanżu osiągnął jeszcze lepszy rezultat, bo wygrał 5:0. Po pierwszej połowie Sokół II prowadził 1:0 po trafieniu z rzutu wolnego Dariusza Góreckiego. Piłkarze Dąbrowianki, tak w pierwszej, jak i drugiej odsłonie, prezentowali się co najmniej dobrze na naszym tle, ale gole zdobywał w tym meczu tylko Sokół II. W ostatnich dwudziestu minutach padły jeszcze cztery bramki. Olsztynian na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził Tomasz Mijas, samobójcze trafienie na 3:0 zaliczył zawodnik gospodarzy P. Knop, a w ostatnich pięciu minutach wynik ustalili juniorzy: Kamil Walasek i Marcin Karoń.

21 marca 2015
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona – Sokół II Olsztyn 0:5 (0:1)
D. Górecki (38'), T. Mijas (70'), P. Knop (78' – sam.), K. Walasek (84'), M. Karoń (90')

W drugim wiosennym meczu piłkarzy rezerw Sokoła czekał dużo poważniejszy sprawdzian, bowiem rywalem naszego zespołu była aspirująca do awansu Jura Niegowa, która w swoim pierwszym meczu pokonała w Myszkowie rezerwy MKS-u 4:3, zwycięskiego gola zdobywając w końcówce spotkania. W starciu z Sokołem II, Jura potwierdziła swoje aspiracje. Niegowianie po pierwszych 45. minutach prowadzili 2:1, a kwadrans przed końcem meczu ustalili końcowy rezultat na 3:1. Jedynego gola dla olsztynian zdobył 17-letni Maciej Wójcik, który od początku zimowych przygotowań trenuje z pierwszym zespołem i zapewne w trakcie rundy otrzyma od trenera Krawczyka szansę debiutu w A-klasie.

29 marca 2015
Jura Niegowa – Sokół II Olsztyn 3:1 (2:1)
A. Gimel (39'), T. Latos (41'), M. Niepsuj (76') – M. Wójcik (44')

Po czternastu ligowych kolejkach Sokół II Olsztyn w tabeli B-klasy zajmuje siódmą lokatę. Prowadzą Orły Kusięta, które w ostatniej kolejce zremisowały 1:1 z wiceliderem - Małą Panwią Cynków. Piłkarzy rezerw Sokoła czeka teraz świąteczna przerwa, po której 12 kwietnia o 17:00 podejmą na boisku przy ul. Komornickiej w Kusiętach MKS II Myszków.