Aktualności

Relacja: Sokół przegrał z Czarnymi w dramatycznych...

• autor: Mateusz Strączyński, 2015-03-28 20:57
Relacja: Sokół przegrał z Czarnymi w dramatycznych okolicznościach

Piłkarze Sokoła Olsztyn długo nie mogli otrząsnąć się po wydarzeniach z 16. kolejki gr. II częstochowskiej A-klasy. Podopieczni Pawła Krawczyka przegrali przed własną publicznością z Czarnymi Starcza w iście hokejowym stosunku 4:5. Goście zwycięską bramkę zdobyli w ostatniej akcji spotkania.

Sokół do meczu z Czarnymi przystępował z jedną poważną roszadą w składzie – między słupkami narzekającego na uraz barku Mateusza Woźniaka zastąpił Rafał Buczkowski, który pierwszy raz w tym sezonie A-klasy wystąpił od pierwszej minuty. W wyjściowej jedenastce znaleźli się też nowopozyskani zawodnicy: pomocnik Dominik Słabosz i napastnik Krzysztof Wesołowski, dla którego był to debiut w naszym zespole.

Pierwsze dwa kwadranse spotkania upłynęły pod znakiem przewagi Czarnych, którzy szybko objęli dwubramkowe po niemal identycznych akcjach, w których po stratach w środku pola, Łukasz Nowak z łatwością mijał naszych defensorów, po czym kierował piłkę do siatki – Zlekceważyliśmy przeciwnika, który grał z wielką determinacją i w efekcie już po dwudziestu minutach przegrywaliśmy 0:2. – relacjonował trener Sokoła, Paweł Krawczyk.

Olsztynianie na szczęście szybko wyszli z marazmu i tuż przed zmianą stron Tomasz Żydek strzelił bramkę kontaktową. W przerwie trener Krawczyk za słabo prezentującego się w defensywie Marcina Świątka wprowadził do gry Damiana Lampę, a nasz zespół przeszedł na system gry z trzema obrońcami. Dziesięć minut po zmianie stron do remisu 2:2 doprowadził Sebastian Karoń! W drugiej połowie nasi piłkarze grali już bardzo dobrze, ale to goście zadali kolejny cios zamieniając na gola rzut rożny. Sokół nie przestawał jednak atakować i w efekcie po pięknym strzale z woleja Dominika Słabosza i drugiej bramce Sebastiana Karonia, olsztynianie kwadrans przed końcem meczu objęli prowadzenie 4:3!

Emocje na tym się nie skończyły, bo przyjezdni się nie poddali i w ostatnich minutach „przycisnęli” naszych. Olsztynianie przeżyli prawdziwy koszmar. W 86. minucie po rzucie rożnym stracili bramkę na 4:4, a w ostatniej akcji spotkania, po skutecznie egzekwowanym rzucie wolnym przez Rafała Nowaka, Czarni zdobyli gola na wagę trzech punktów.

Najbardziej bolesne jest to, że my musieliśmy się napracować, by zdobywać gole, z kolei praktycznie każdy strzał Czarnych kończył się bramką. Trafienia numer trzy, cztery i pięć to były „prezenty” od naszego bramkarza. Aż trudno uwierzyć, że można tracić takie gole. Chciałbym jednak pochwalić chłopaków za grę w drugiej połowie, za to że się nie poddali pomimo szybko straconych dwóch bramek. – powiedział po meczu szkoleniowiec Sokoła.

Teraz przed drużynami z A-klasy świąteczna przerwa, która miejmy nadzieje dobrze podziała na naszych piłkarzy, którzy w najbliższym spotkaniu zmierzą się w arcyważnym, wyjazdowym pojedynku z Olimpią Hutą Starą.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Statystyki zawodników     Skład zespołu