W sobotę inauguracja wiosny przy Zielonej w Olsztynie!

• autor: Mateusz Strączyński, 2015-03-26 18:21

Po udanej wyjazdowej inauguracji rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Sokoła Olsztyn, teraz czas na pierwszy w tym roku mecz o punkty na stadionie przy Zielonej w Olsztynie. W sobotę 28 marca, w ramach 16. kolejki gr. II częstochowskiej A-klasy, podopieczni Pawła Krawczyka podejmą w Olsztynie mających wysokie aspiracje Czarnych Starcza. Początek spotkania zaplanowano na 15:30.

Drużyna, którą na co dzień prowadzi Marian Krzyczmanik ma za sobą udaną rundę jesienną. Czarni w trzynastu meczach zgromadzili 22. punkty i zimę spędzali ze stratą tylko jednego „oczka” do czwartego miejsca. Bardzo dobra postawa w pierwszej części sezonu sprawiła, że w Starczy apetyty wzrosły i zaczęto poważnie myśleć nad awansem do grupy mistrzowskiej A-klasy. Już przed sezonem klub pozyskał Łukasza Krzyczmanika z IV-ligowego Lotu Konopiska i Janusza Kamińskiego z Warty Kamieńskie Młyny („okręgówka”), a zimą zakontraktowano kolejnych dwóch graczy z Klasy Okręgowej: Michała Kasprzyka (Liswarta Krzepice) i Patryka Pijeta (LKS Sieraków Śląski). Niekwestionowanym liderem GKS-u jest jednak Łukasz Nowak, który z 25. golami przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Czarni rundę wiosenną rozpoczynali od poważnego sprawdzianu w postaci rywalizacji na własnym terenie z czwartą w tabeli Spartą Szczekociny, do której przed meczem tracili tylko punkt. Wygrana pozwoliłaby Czarnym zameldować się w grupie mistrzowskiej, ale piłkarze trenera Krzymacznika nie tylko nie wygrali, ale nie zdobyli nawet jednego „oczka”! Spartanie zwyciężyli w Starczy 3:1 i tym samym GKS do czwartego miejsca traci już cztery punkty. Jeśli zatem Czarni chcą po 22. kolejkach plasować się w pierwszej czwórce, to mecz w Olsztynie może być dla nich jednym z ostatnich dzwonków ostrzegawczych.

Czarni już raz pokonali w tym sezonie nasz zespół. Mecz w Starczy był dla Sokoła wybitnie nieudany. Olsztynianie grali z eksperymentalnie zestawioną linią obronną, bez swojego asa ataku Damiana Lampy i to złożyło się na porażkę 2:4, która była dla nas najmniejszym wymiarem kary. Katem Sokoła był wspominany już najlepszy strzelec GKS-u Łukasz Nowak, który „ustrzelił” wówczas hat-tricka.

Sobotnie spotkanie będzie więc okazją do wzięcia rewanżu za porażkę z rundy jesiennej, ale i bardzo ważnym pojedynkiem w kontekście walki już w grupie mistrzowskiej, bo gdyby Czarni dostaliby się do pierwszej czwórki, a Sokół miałby na koncie dwie porażki z tym zespołem, to byłaby to dla nas prawdziwa katastrofa.

Mimo porażki w pierwszym meczu tych drużyn, w sobotę przed własną publicznością to nasz zespół będzie faworytem. Czarni to przede wszystkim zespół własnego boiska, gdzie potrafił odprawić z kwitkiem m.in. Sokół i Olimpię. W delegacjach piłkarzom GKS-u nie wiedzie się już tak dobrze. Z siedmiu wyjazdów Czarni przywieźli do domu raptem sześć punktów, a ich pojedynki w Mrzygłodzie, Szczekocinach, Rędzinach, Przyrowie i Hucie Starej kończyły się wysokimi wygranymi gospodarzy.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Czarni Starcza - wyniki

Czarni Starcza statystycznie:

Rozegrane mecze: 15
Zdobyte punkty: 22
Bramki: 43 – 43
Bilans domowy: 16 pkt. (5-1-2), bramki 29 – 16
Bilans wyjazdowy: 6 pkt. (2-0-5), bramki 14 – 27
Najwyższe zwycięstwo: Czarni Starcza – Orkan Rzerzęczyce 8:1 (7. kolejka)
Najwyższa porażka: 1:5 – Sparta Szczekociny (4. kolejka; wyjazd), Piast Przyrów (10. kolejka; wyjazd), Olimpia HS (14. kolejka; wyjazd)

Strzelcy Czarnych:

Łukasz Nowak – 25