•

Aktualności

XV kolejka A-klasy: Strzelali mało i tylko po przerwie

• autor: Mateusz Strączyński, 2015-03-23 22:06

Inauguracyjna seria spotkań rundy wiosennej w gr. II częstochowskiej A-klasy przyniosła tylko 20 goli i pod tym względem jest to najmniej obwita kolejka w tym sezonie! Lwia część z tych 20 trafień, bo aż 17, padała w drugich połowach. Sensacyjnych wyników nie było, a wręcz zachowany został status quo – pierwsza czwórka wygrywała, a najsłabsza czwórka przegrywała.

Najwięcej goli, bo aż siedem (wszystkie po przerwie), padło w Hucie Starej, gdzie druga w tabeli Olimpia pokonała Kmicica Kruszynę 5:2, rewanżując się tym samym Kmicicowi za porażkę 1:7 z pierwszej części sezonu. Jedną z bramek dla Olimpii zdobył nowy nabytek, 20-letni Kamil Zasępa (ostatnio Raków Częstochowa). W wyjściowym składzie HSB zagrali też dwaj inni nowi zawodnicy: 38-letni bramkarz Piotr Mrożek i 40-letni Cezary Baryła, który przez blisko dziesięć lat był grającym trenerem Victorii Żytno.

Po trzy punkty i trzy gole dopisali do swojego dorobku lider i trzeci zespół tabeli. Piast Przyrów defensywy ostatniego w tabeli Orkanu Rzerzęczyce nie mógł przełamać do 60. minuty. Wtedy „worek z bramkami” rozwiązał strzałem z rzutu wolnego Dawid Skrzypczyk. Politański skapitulował jeszcze w 75. i 78. minucie i tym samym Piast rozpoczął wiosnę od zwycięstwa 3:0. Sokół Olsztyn wynik rywalizacji w Mrzygłodzie także otworzył bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Gola na 1:0 zdobył grający trener Paweł Krawczyk, a później trafiali jeszcze Lampa (14. gol w sezonie) i Żydek. LZS honorową bramkę strzelił już w doliczonym czasie gry po uderzeniu z dystansu pozyskanego z Żarek Damiana Majera.

Najtrudniejsze zadanie spośród drużyn klasyfikowanych w pierwszej czwórce miała Sparta Szczekociny, która mierzyła się na wyjeździe z piątymi w tabeli Czarnymi Starcza. Przed pierwszym gwizdkiem szanse obu zespołów można było oceniać pół na pół, ale na boisku swoją wyższość pokazali Spartanie. Gości do zwycięstwa poprowadził grający trener Radosław Szota, który zdobył dwie bramki (16. goli w sezonie). W zespole gospodarzy zawiódł Łukasz Nowak (25. goli w sezonie), który wiosnę rozpoczął bez strzelonego gola.

1:0 – w takim stosunku swoje mecze wygrały Unia Rędziny i KS Kotowice. Rędzinianie do Widzowa zawitali w zaledwie 12-osobowym zestawieniu, ale to wystarczyło, by pokonać przedostatnią w tabeli Polonię-Unię, która od 37. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kamila Krzemińskiego. Pięć minut po przerwie padła zwycięska bramka dla Unii. Strzelił ją Michał Maciejczyk. W pojedynku beniaminków drugi raz w sezonie lepsze Kotowice, które pokonały Siedlec Duży Gniazdów. Jedyny gol padł w 27. minucie po strzale Łukasza Szczepanka.

Inauguracyjna kolejka rundy wiosennej nie przyniosła więc poważnych zmian w tabeli. Swoje pozycje zachowały drużyny z miejsc 1-4 (grupa mistrzowska) i 9-12 (grupa spadkowa). Drobne roszady nastąpiły tylko na miejscach 5-8 (grupa neutralna), gdzie o dwie lokaty spadli Czarni. Na siedem kolejek przed końcem sezonu zasadniczego realne szanse na zajęcie czwartego miejsca, które daje prawo gry w grupie mistrzowskiej, wciąż ma sześć zespołów klasyfikowanych na pozycjach 4-9.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Relacja z meczu Mrzygłód - Sokół