Startuje runda wiosenna! Sokół gra z Mrzygłodem

• autor: Mateusz Strączyński, 2015-03-18 15:47

Po 126 dniach z zimowego snu budzi się piłkarska A-klasa w wydaniu częstochowskim. W inauguracyjnej serii spotkań rundy wiosennej sezonu 2014/2015 piłkarzy Sokoła Olsztyn sprawdzi w Myszkowie LZS Mrzygłód. W pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym jesienią, lepszy był nasz zespół, który wygrał u siebie 4:2. Czy także w rewanżu z pojedynku trenerów Krawczyków zwycięsko wyjdzie szkoleniowiec z Olsztyna?

Sokół Olsztyn po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w tabeli i na osiem kolejek przed końcem sezonu zasadniczego ma duże szanse na awans do grupy mistrzowskiej A-klasy. – Cel na tę rundę, jak i cały sezon, pozostaje niezmienny. Po 22. kolejkach chcemy być w pierwszej czwórce, tak by w decydującej fazie sezonu walczyć o awans. – mówi z przekonaniem trener Paweł Krawczyk.

Po 14. kolejkach olsztynianie mają względnie bezpieczną przewagę siedmiu punktów nad piątymi w tabeli Czarnymi Starcza, ale do liderującego Piasta Przyrów tracą już dziewięć „oczek”. Na początku wiosny terminarz nie będzie rozpieszczał naszych piłkarzy, których po meczu w Mrzygłodzie czekają trzy pojedynki z drużynami z czołówki, które chcą znaleźć się w pierwszej czwórce: Czarnymi Starczą, Olimpią Hutą Starą i Spartą Szczekociny.

O odpowiednie przygotowanie naszych piłkarzy możemy być spokojni. Trener Krawczyk i jego podopieczni zimą ciężko trenowali, a w sparingach mierzyli się z zespołami wyżej notowanymi, tak więc te gry kontrolne na pewno okażą się pożyteczne. Co ważne, w przerwie zimowej udało się zatrzymać wszystkich zawodników, a dodatkowo olsztyńską defensywę zasilił powracający z MKS Myszków, Dawid Gajda. To bardzo dobra wiadomość, bo w pierwszej części sezonu to właśnie w obronie było najwięcej problemów w naszym zespole, a „Gajdi” to zawodnik, który bez wątpienia zapewni odpowiednią jakość w szeregach defensywnych. Z kolei rywalizację w ataku wzmocnił doświadczony snajper Krzysztof Wesołowski, występujący ostatnio w Tempie Puńców (A-klasa Skoczów). Formacja ofensywna Sokoła wygląda zatem jeszcze bardziej imponująco, a przecież nasz zespół jako jedyny w całej ligowej stawce w każdym meczu zdobywa co najmniej jednego gola!

Pierwszy wiosenny rywal Sokoła, LZS Mrzygłód, po pierwszej części sezonu plasuje się ósmym miejscu w tabeli i ma tylko punkt przewagi nad grupą spadkową, ale jednocześnie traci tylko pięć punktów do czwartego miejsca, które daje prawo gry w grupie mistrzowskiej. Motywacji podopiecznym trenera Marcina Krawczyka zatem na pewno nie zabraknie. Zimą piłkarze Mrzygłodu pracowali solidnie, rozegrali dziewięć gier kontrolnych i to z wymagającymi przeciwnikami, osiągając w sparingach dobre wyniki. W zimowym okienku transferowym drużynę Mrzygłodu wzmocniło kilku wartościowych zawodników: bramkarz Bartłomiej Wilk z Warty Zawiercie, obrońca Przemysław Cichor i pomocnik Damian Majer (obaj Zieloni Żarki). Nasi piłkarze muszą być zatem przygotowani na bój, w którym trzy punkty nie przyjdą łatwo.

Jak wypadnie inauguracja rundy wiosennej sezonu 2014/2015 w wykonaniu Sokoła Olsztyn? W dwóch ostatnich sezonach nasi piłkarze rozpoczynali wiosnę w A-klasie od przekonujących zwycięstw. Liczymy, że ta passa zostanie podtrzymana!

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Relacja z pierwszego meczu Sokół - Mrzygłód

Sparingi LZS Mrzygłód przed rundą wiosenną 2014/2015:

LZS – Warta Zawiercie 0 – 1 (Liga okręgowa Katowice, 4 miejsce)
LZS – Łazowianka Łazy 3 – 1 (A-klasa Sosnowiec, 2 miejsce)
LZS – Orzeł Miasteczko Śląskie 0 – 3 (Liga okręgowa Katowice)
LZS – MKS Poręba 4 – 0 (A-klasa Sosnowiec, 7 miejsce)
LZS – Skalniak Kroczyce 2 – 1 (A-klasa Sosnowiec, 11 miejsce)
LZS – Piliczanka Pilica 1 – 3 (Liga okręgowa Kraków, 10 miejsce)
LZS – Źródło Kromołów 1 – 1 (A-klasa Sosnowiec, 12 miejsce)
LZS – MKS Myszków 1 – 2 (Liga okręgowa Częstochowa, 1 miejsce)
LZS – Promień Strzemieszyce 1 – 1 (A-klasa Sosnowiec, 16 miejsce)

XV KOLEJKA GR. II CZĘSTOCHOWSKIEJ A-KLASY
LZS MRZYGŁÓD – GLKS SOKÓŁ OLSZTYN
21 marca 2015 sobota 15:30
Obsada sędziowska:
Michał Toborek (główny); Bartłomiej Skauza, Michał Wojtasiński (liniowi).