•

Aktualności

13. kolejka: Rekordowe strzelanie!

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-11-13 14:30

Trzynasta seria gier grupy drugiej częstochowskiej A-klasy była rekordowa pod względem liczy strzelonych bramek. Każde ze spotkań obfitowało w grad goli, a w sumie padło ich 37, co daje średnią ponad sześciu goli na jeden mecz. W pięciu na sześć spotkań górą były drużyny wyżej klasyfikowane w ligowej tabeli.

Jedynym meczem, w którym teoretyczny faworyt nie zdobył punktów, było starcie w Kotowicach, gdzie beniaminek A-klasy rozbił czwartą w stawce Unię Rędziny w stosunku 6 – 0. Drużyna z Kotowic, która tydzień wcześniej odebrała punkty innemu zespołowi z pierwszej czwórki, Sokołowi Olsztyn (1 – 1), wygrała po raz pierwszy od pięciu kolejek i do czwartej lokaty traci raptem cztery punkty. Z kolei Unia złapała wyraźną zadyszkę (druga porażka z rzędu), która poskutkowała wypadnięciem z grupy mistrzowskiej. Rędzinianie pierwszy raz w tym sezonie zakończyli mecz bez zdobytej bramki.

Na czwartą pozycję w tabeli, dającą prawo gry w grupie mistrzowskiej, awansowali Czarni Starcza, którzy w trzynastej kolejce rozbili przed własną publicznością Kmicica Kruszynę. Początek nie zapowiadał jednak takiego rozstrzygnięcia, bo po 22. minutach to goście prowadzili 2 – 0! Później jednak sprawy w swoje ręce wzięli najlepszy snajper ligi Łukasz Nowak (trzy gole w meczu) i spółka, który zdobyli siedem goli i zwyciężyli 7 – 2. W najbliższej serii spotkań Czarni zmierzą się w Hucie Starej z Olimpią i będzie to zdecydowanie najciekawsze starcie czternastej kolejki.

Drużyna z Huty Starej, która znów wystąpiła mocno osłabiona, była bliska straty punktów w potyczce z LZS-em Mrzygłód, który kwadrans przed końcem spotkania prowadził z Olimpią 2 – 1. Końcówka należała jednak do przyjezdnych. Najpierw z rzutu karnego do remisu doprowadził Michał Sitek, a kilka minut przed końcowym gwizdkiem zwycięską bramkę dla HSB zdobył Wiktor Dobosz. Cichym bohaterem Olimpii został 18-letni Kamil Brodowski, który wchodząc z ławki wypracował „jedenastkę” i asystował przy trafieniu na 3 – 2.

Wyborną dyspozycję potwierdził liderujący Piast, który w meczu na szczycie ligowej tabeli pokonał w Przyrowie olsztyńskiego Sokoła 5 – 3. Gospodarze już po ośmiu minutach prowadzili 2 – 0, a po 87. minutach było 5 – 0. Olsztynianie uniknęli jednak kompromitacji, strzelając w ostatnich minutach meczu trzy gole i zmniejszając straty do różnicy dwóch bramek. Piast drugi raz w sezonie pokonał Sokół, co może mieć niemałe znaczenie w decydującej części sezonu, ponieważ oba te zespoły prawdopodobnie będą rywalizowały o awans w grupie mistrzowskiej A-klasy.

Pięć bramek zaaplikowała swoim rywalom także Sparta Szczekociny, która w jedynym niedzielnym meczu wygrała z Widzowie z Polonią Unią 5 – 1. Po pierwszej połowie „pachniało” niespodzianką, bo jeden z najsłabszych zespołów ligi po trafieniu Kamila Sadziaka prowadził z faworyzowaną Spartą 1 – 0. W drugich 45. minutach Spartanie wzięli się jednak za odrabianie strat. Dwa trafienia grającego trenera Radosława Szoty, dwie bramki Patryka Ślęzaka i jeden gol Piotra Drożdżowskiego (bramkarz) załatwiły sprawę.

Do skutku nie doszedł pojedynek Orkanu Rzerzęczyce z zespołem z Siedlca Dużego. Orkan nie przystąpił do meczu i wynik został zweryfikowany jako walkower na korzyść GLKS-u. To pierwsza taka sytuacja w tym sezonie.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Tabela Grupy Mistrzowskiej

Komplet wyników 13. kolejki gr. II częstochowskiej A-klasy:

KS Kotowice – Unia Rędziny 6 – 0 (2 – 0)
S. Ostalski (19', 51'), M. Gawroński (36', 66'), J. Grabowski (78'), K. Gęsiarz (82' – sam.)

Czarni Starcza – Kmicic Kruszyna 7 – 2 (2 – 2)
R. Nowak (38', 70'), M. Zaręba (45'), Ł. Krzyczmanik (48'), Ł. Nowak (56', 80', 88') – K. Kowalski (5'), M. Góra (22')

LZS Mrzygłód – Olimpia Huta Stara 2 – 3 (2 – 1)
K. Lewicki (5'), P. Malczewski (40') – K. Kopaczewski (31'), M. Sitek (75'), W. Dobosz (84')

Piast Przyrów – Sokół Olsztyn 5 – 2 (2 – 0)
K. Smoleń (3', 8'), P. Nowakowski (62'), A. Lamch (80'), F. Starczewski (85') – M. Tomalski (87', 89'), M. Świątek (90')

Polonia Unia Widzów – Sparta Szczekociny 1 – 5 (1 – 0)
K. Sadziak (38') – P. Ślęzak (55', 75'), R. Szota (69', 76'), P. Drożdżowski (82')

Zwycięstwa gości: 2
Najwięcej goli w meczu: 9 (Czarni Starcza – Kmicic Kruszyna 7:2)

Trwające passy:

Najwięcej zwycięstw z rzędu: 2 – Piast Przyrów, Olimpia Huta Stara, GLKS Siedlec Duży Gniazdów
Najwięcej meczów bez porażki z rzędu: 13 – Piast Przyrów
Najwięcej meczów bez straty gola z rzędu: 1 – KS Kotowice
Najwięcej porażek z rzędu: 8 – Orkan Rzerzęczyce
Najwięcej meczów bez zwycięstwa z rzędu: 8 – Orkan Rzerzęczyce
Najwięcej meczów bez strzelonego gola z rzędu: 1 – Unia Rędziny
Najwięcej meczów ze strzeloną bramką z rzędu: 13 – Sokół Olsztyn, GLKS Siedlec Duży Gniazdów