A-klasa: Nie ma już drużyny bez zwycięstwa!

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-10-14 15:14

Pierwsze w sezonie zwycięstwo Polonii Unii Widzów, wygrana gospodarzy w meczu „na szczycie”, podział punktów w pojedynku dwóch rewelacji sezonu i kolejne trzy punkty na koncie lidera – tak w skrócie wyglądał weekend na boiskach grupy drugiej częstochowskiej A-klasy.

W dziewiątej serii gier doszło do bezpośrednich starć drużyn zajmujących cztery ostatnie miejsca w tabeli: Polonia Unia Widzów podejmowała Kmicica Kruszynę, a Sparta Szczekociny rywalizowała z Orkanem Rzerzęczyce. Poloniści odnieśli skromne, aczkolwiek bardzo cenne, bo pierwsze w sezonie zwycięstwo. Bohaterem drużyny z Widzowa został Kamil Sadziak. Kapitan Polonii zdobył jedyną bramkę w meczu, wykańczając strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego. Ostatnia w tabeli Polonia - Unia lepszego momentu na przełamanie wymarzyć sobie nie mogła, bo mecze z Kmicicem Kruszyną to pojedynki o randze gminnych derbów.

O przełamaniu mogą mówić także piłkarze Sparty, którzy po dwóch z rzędu pechowych porażkach 2 – 3 sportową złość wyładowali na spadkowiczu z „okręgówki”. Orkan Rzerzęczyce przegrał przy Spacerowej w Szczekocinach 1 – 4. Spartanie wciąż okupują czwarte miejsce od końca, ale już za tydzień będą mieli szansę opuścić „strefę zagrożenia”. Warunek – trzy punkty na terenie beniaminka z Siedlca Dużego, który w tabeli plasuje się pozycję wyżej od Sparty.

Postawa zespołu trenera Karola Gałusa jest jednym z największych rozczarowań pierwszej części sezonu. Team z Siedlca miał się bić o awans, tymczasem GLKS póki co częściej przegrywa, niż wygrywa. W 9. kolejce poległ w Hucie Starej 2 – 4. Bohaterem tego spotkania został grający trener gospodarzy Łukasz Wlazło, który „ustrzelił” hat-tricka i dołożył asystę przy bramce Nicewicza. Dla gości dwukrotnie trafił najskuteczniejszy w ich szeregach Mateusz Kopera (16. goli w sezonie). Olimpia po tym zwycięstwie wspięła się na podium ligowej tabeli.

Drużyna z Huty Starej w strefie mistrzowskiej znalazła się kosztem Unii Rędziny, która w meczu „na szczycie” przegrała z Sokołem 1 – 3. Przy Zielonej w Olsztynie kibice obejrzeli atrakcyjny futbol z obu stron, a gospodarze wygrali, bo byli skuteczniejsi i mieli po swojej stronie lepsze indywidualności w postaci Damiana Lampy, Tomasza Żydka i Przemysława Masłonia, którzy napędzali ofensywne akcje Sokoła. Po tym spotkaniu olsztynianie umocnili się na pozycji wicelidera, z kolei Unia spadła na piąte miejsce, ale nie mamy wątpliwości, że rędzinianie do ostatnich kolejek będą w grze o awans do grupy mistrzowskiej.

Dokładnie tyle samo punktów co Unia mają na koncie Czarni Starcza, którzy jednak legitymują się lepszym bilansem bramkowym od rędzinian i w tabeli zajmują czwarte miejsce, które jest premiowane grą w grupie mistrzowskiej. W 9. kolejce rewelacyjnie spisujący się Czarni mierzyli się przed własną publicznością z rewelacyjnie grającym beniaminkiem z Kotowic, który przed sobotnim meczem tracił do drużyny ze Starczy tylko dwa punkty. Po końcowym gwizdku zachowane zostało status quo, bo zespoły podzieliły się punktami remisując 1 – 1. Ze  zdobytego punktu bardziej cieszyli się piłkarze z Kotowic, dla których nadrzędnym celem jest utrzymanie. Czarni, którzy musieli sobie radzić bez swojego reżysera gry Łukasza Krzyczmanika, wynik remisowy potraktowali w kategoriach straconych dwóch punktów.

Pogromcy wciąż nie znalazł lider. Piast Przyrów w tym sezonie jedyne punkty stracił w meczu z Unią Rędziny, z którą zremisował u siebie 2 – 2. W 9. kolejce o sile drużyny Cezarego Siwego przekonał się LZS Mrzygłód. W Myszkowie Piast czwarty raz w sezonie zagrał „na zero z tyłu” i po raz ósmy dopisał do swojego dorobku trzy „oczka”. Piast wygrał 3 – 0 po trafieniach Mateusza Wiśniewskiego, Roberta Lamcha i najskuteczniejszego w szeregach przyrowian Norberta Bińka, który w dziewięciu meczach zdobył osiem goli.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Relacja z meczu Sokół Olsztyn - Unia Rędziny

IX kolejka statystycznie:

Liczba goli: 21
Średnia goli na mecz: 3,5
Zwycięstwa gospodarzy: 4
Remisy: 1
Zwycięstwa gości: 1
Najwięcej goli w meczu: 6 (Olimpia Huta Stara – GLKS Siedlec Duży Gniazdów 4:2)

Trwające passy:

Najwięcej zwycięstw z rzędu: 6Piast Przyrów
Najwięcej meczów bez porażki z rzędu: 9 – Piast Przyrów
Najwięcej meczów bez straty gola z rzędu: 2 – Piast Przyrów