Klasa B: Rezerwy nie dały rady Małej Panwi Cynków

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-10-13 15:06

Występująca w gr. II częstochowskiej B-klasy druga drużyna Sokoła Olsztyn po trzech zwycięskich meczach z rzędu, w kolejnym spotkaniu musiała uznać wyższość rywala. W dziewiątej kolejce lepszy od podopiecznych Dariusza Góreckiego okazał się spadkowicz z A-klasy Mała Panew Cynków. Na boisku w Kusiętach goście wygrali 3 – 1.

Olsztynianie zdawali sobie sprawę, że czeka ich trudny bój o punkty, bo drużyna z Cynkowa po kompletnie nieudanym poprzednim sezonie i spadku do B-klasy, w tym stara się szybko odbudować i wrócić na szczebel klasy „A”. Ma jej w tym pomóc nowy-stary trener Grzegorz Szulc, za którego kadencji w niedalekiej przeszłości cynkowianie w A-klasie grali ładną dla oka piłkę i słynęli z tego, że potrafili odbierać punkty faworytom.

Drużyna CKW nigdy nie była wygodnym rywalem także dla naszego zespołu. Z wyjątkiem poprzedniego sezonu, w którym Sokół dwukrotnie ograł Cynków w stosunku 5 – 1, olsztynianom w potyczkach z ekipą trenera Szulca zawsze szło jak po grudzie. Włodarze Małej Panwi w dwóch ostatnich sezonach wystawiali rezerwy do rozgrywek B-klasy, ale zespół ten był przysłowiowymi „chłopcami do bicia”. Przez dwa lata w 36. meczach ugrał raptem osiem „oczek”, strzelił 26. bramek, tracąc przy tym 130. goli. Sokół II w czterech meczach z rezerwami Cynkowa zdobył dziesięć punktów, notując zwycięstwa 3 – 1, 6 – 0 i 7 – 0 oraz remis 1 – 1.

Tym razem pierwszy zespół Cynkowa znów dał się mocno we znaki Sokołowi, a dokładniej naszym rezerwom. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugich 45. minutach padły cztery bramki, z czego trzy dla Cynkowa. Gole dla gości zdobywali napastnicy, którzy już w przeszłości w A-klasie napsuli sporo krwi olsztyńskim defensorom – dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Kalarus, a jedno trafienie dołożył Grzegorz Sierka.

Jedyną bramkę dla Sokoła II, przy stanie 0 – 2, strzelił Adrian Ceglarz, który od kilku tygodni trenuje razem z pierwszym zespołem, znalazł się w meczowej osiemnastce w spotkaniu z Unią Rędziny i możliwe, że jeszcze w tej rundzie zadebiutuje w tym sezonie A-klasy. Byłby to dla niego pierwszy oficjalny występ w pierwszej drużynie Sokoła od 1 września 2012 roku, kiedy to zameldował się na boisku w teamie trenera Krzętowskiego w końcówce wygranego 4 – 2 spotkania w Soborzycach.

Drugą drużynę Sokoła czeka teraz pojedynek z Orłami Kusięta, które są samodzielnym liderem B-klasowych rozgrywek i tym samym przynajmniej z perspektywy tabeli będą faworytem derbów. Nie można jednak zapominać, że ani pierwsza, ani druga drużyna Sokoła nigdy w historii nie przegrała z Orłami i mamy nadzieję, że w najbliższy weekend w tym względzie nic się nie zmieni.

Klasa "B" - tabela     Klasa "B" - terminarz     Sokół II Olsztyn - kadra

IX kolejka gr. II częstochowskiej B-klasy
12 października 2014 niedziela 15:30
Kusięta ul. Komornicka
SOKÓŁ II OLSZTYN – MAŁA PANEW CYNKÓW 1 – 3 (0 – 0)

A. Ceglarz – G. Kalarus (2), G. Sierka

Sokół II:

R. Buczkowski – A. Bukowski, A. Michalik, K. Mizera (46' A. Chadryś), S. Pinda, S. Stolarczyk, D. Abucewicz (80' N. Strączyński), K. Walasek (46' G. Studniarz), A. Ceglarz, K. Bekus, T. Mijas (55' S. Gawron). Trener: Dariusz Górecki.

autor: ~CKW 2014-10-13 17:27:52

avatar Dzięki panowie za mecz. Fajną ekipę macie w rezerwach. Kilku starszych zawodników, a do tego młodzi zdolni. Trzeba się było natrudzić, by zdobyć 3 punkty.

autor: ~sokół 2014-10-13 17:54:23

avatar również dziękujemy , życzymy powodzenia i czekamy na rewanż :) pozdrawiamy