•

Aktualności

Nieobliczalna drużyna Czarnych kolejnym rywalem Sokoła

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-09-11 18:30

W piątej kolejce gr. II częstochowskiej A-klasy Sokół Olsztyn będzie rywalizował w Starczy z drużyną Czarnych, która w czterech meczach zgromadziła sześć punktów, a w tym sezonie potrafiła pokonać m.in. Olimpię Hutę Starą. Początek pojedynku w sobotę o 17:00.

Zespół trenera Mariana Krzyczmanika w klasie „A” występuje trzeci sezon z rzędu. Dwa poprzednie sezony Czarni zakończyli w dolnej połówce ligowej tabeli, a z Sokołem Olsztyn przegrali wszystkie cztery mecze. W sezonie 2012/2013 olsztynianie wygrali z tym rywalem 2 – 0 i 3 – 1, a w poprzednim sezonie podopieczni Dawida Krzętowskiego wygrywali 2 – 0 i 3 – 2. Po raz ostatni drużyny Sokoła i Czarnych mierzyły się ze sobą nie tak dawno, bo raptem trzy miesiące temu, w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Wówczas po dwudziestu minutach, po trafieniach Tomasza Żydka, Damiana Lampy i Nicja Strączyńskiego, Sokół prowadził w Starczy 3 – 0. Kolejne minuty zdominowali jednak gospodarze, którzy stworzyli mnóstwo doskonałych sytuacji pod naszą bramką, ale wykorzystali tylko dwie z nich i ostatecznie przegrali 2 – 3.

Jedną z bramek dla Czarnych zdobył wówczas Łukasz Nowak, który w tym sezonie jest motorem napędowym GKS-u. 22-letni zawodnik strzela gole z regularnością szwajcarskiego zegarka, w tym sezonie pokonywał bramkarzy rywali w każdym z czterech meczów i z sześcioma trafieniami jest współliderem klasyfikacji strzelców „naszej” ligi. W drużynie Czarnych uwagę zwraca także nazwisko piłkarza, którzy przed tym sezonem trafił do Starczy. Chodzi o 26-letniego Łukasza Krzyczmanika (2 gole w tym sezonie), który jest wychowankiem Czarnych, a w ostatnich latach był najlepszym strzelcem i stanowił o sile IV-ligowego Lotu Konopiska.

Olszynian w Starczy czeka zatem ciężka przeprawa i o lekceważeniu rywala czy grze „na pół gwizdka” nie może być mowy. Czarni na starcie nowego sezonu są drużyną mocno nieobliczalną – przed dwoma tygodniami ograli u siebie Olimpię Hutę Starą 3 – 2, by w ostatniej kolejce polec w Szczekocinach 1 – 5 (trzy bramki stracone po stałych fragmentach gry). W tę środę GKS grał sparingowo z juniorską drużyną Rakowa Częstochowa i to spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Czarnych (10 – 2)Nasi piłkarze też grają jeszcze nierówno, ale rozkręcają się z meczu na mecz i jeśli podopieczni trenera Pawła Krawczyka w Starczy zagrają tak jak w drugich 45. minutach meczu z LZS-em Mrzygłód, to o końcowe rozstrzygnięcie możemy być spokojni.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Statystyki zawodników     Skład zespołu