•

Aktualności

Świetne widowisko przy Zielonej. Sokół - Mrzygłód 4 - 2

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-09-06 21:52

Bramka „stadiony świata”, czerwona kartka, fantastyczny doping, perfekcyjne drugie 45. minut w wykonaniu piłkarzy trenera Pawła Krawczyka i co najważniejsze trzy punkty! Sokół Olsztyn w meczu czwartej kolejki gr. II częstochowskiej A-klasy odniósł pierwsze zwycięstwo na nowym stadionie, pokonując przy Zielonej w Olsztynie LZS Mrzygłód 4 – 2.

Przed pierwszym gwizdkiem sporo mieliśmy obaw o końcowe rozstrzygnięcie, bo po pierwsze forma Sokoła jest dość chwiejna, a po drugie nasz rywal „na papierze” wygląda całkiem solidnie, co potwierdził w trzech pierwszych meczach zdobywając w nich sześć punktów, mając na rozkładzie Czarnych Starczę i Spartę Szczekociny. W zespole z Myszkowa szczególną uwagę zwracały nazwiska doświadczonych Marcina Krawczyka, który od tego sezonu jest szkoleniowcem LZS-u, a jeszcze w poprzednim był kapitanem MKS-u Myszków, obrońcy Mariusza Rembaka, który pamięta IV-ligowe boje Jury Niegowa, a także dwójki ofensywnych zawodników: Przemysława Malczewskiego, który w poprzednim sezonie na wiosnę w meczu z Sokołem był motorem napędowym swojego zespołu, zdobył dwie bramki i zaliczył asystę oraz 21-letniego Krystiana Motylewskiego, który w tym sezonie zdobył już trzy gole.

W pierwszych 45. minutach żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi, a rezultat remisowy do przerwy był jak najbardziej sprawiedliwy. Zaczęło się bardzo obiecująco dla Sokoła, bo po niespełna kwadransie naszych kibiców ucieszył Karol Magiera. Prawy obrońca olsztynian wbiegł dynamicznie w „szesnastkę”, uprzedził obrońcę rywali w walce o piłkę, po czym mierzonym uderzeniem tuż przy słupku ulokował piłkę w siatce. Chwilę później Karol poczuł ból w kolanie i niestety musiał zakończyć swój występ w meczu, a jego miejsce na boku defensywy zajął Szymon Pinda, dla którego był to pierwszy występ w A-klasie od dwudziestu trzech miesięcy! Dodajmy bardzo dobry występ, bo „Guma” w obronie spisał się bez zarzutu.

27. minuta przyniosła wyrównanie, a trafienie Przemysława Malczewskiego było ozdobą nie tylko pierwszej części gry, ale także całego spotkania, a i bez wątpienia mogłoby kandydować do bramki sezonu w A-klasie. Po szybko wyprowadzonym kontrataku, wracający za akcją Tomasz Żydek sfaulował rywala i przyjezdni zyskali rzut wolny z okolic dwudziestego metra. Do piłki podszedł Malczewski i tak uderzył zewnętrzną częścią stopy, że futbolówka nabrała niesamowitej rotacji i wpadła w samo okienko bramki próbującego interweniować Mateusza Woźniaka.

W drugiej połowie ożywili się olsztyńscy kibice, a wraz z nimi piłkarze Sokoła, którzy niesieni dopingiem dali świetny koncert gry i nie przeszkodziła im nawet gra w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla kapitana Przemka Masłonia. Strzelanie po zmianie stron rozpoczął Damian Lampa. W 58. minucie niepilnowany na piątym metrze „Lampion” uderzeniem głową zamienił na bramkę dokładne dośrodkowanie trenera Pawła Krawczyka. W 65. minucie tym razem to Lampa dogrywał z lewego skrzydła, a podanie na gola zamienił czyhający na piłkę w „szesnastce” Nicjo Strączyński. Trafienie na 4 – 1 to już dzieło rezerwowych, którzy tak jak w Widzowie dali dobre zmiany. Sebastian Hain wypuścił w bój Sebastiana Karonia, który indywidualną szarżę zakończył zejściem do środka i strzałem zza pola karnego, po którym piłka pod rękami bramkarza wpadła do siatki. Takich ładnych, składnych akcji Sokoła było w drugiej połowie więcej i nasi piłkarze mogli jeszcze bardziej „wyśrubować” ten wynik.

W 89. minucie silnym uderzeniem pod poprzeczkę Kacper Lewicki zmniejszył rozmiary porażki LZS-u Mrzygłód, który ostatecznie przegrał w Olsztynie z Sokołem 2 – 4.

Drugie 45. minut w wykonaniu Sokoła było bez wątpienia najlepszym w tym sezonie. I nie chodzi tylko o sam wynik, ale przede wszystkim o zaangażowanie, waleczność, a także złapanie luzu w kreowaniu ofensywnych akcji. Osobne podziękowania należą się olsztyńskim kibicom, którzy znów nie zawiedli i w drugiej połowie ponieśli piłkarzy Sokoła do zwycięstwa. Bardzo miłym akcentem kończącym spotkanie było podejście całej drużyny pod trybunę i podziękowanie za doping. Tak właśnie powinna być budowana atmosfera w drużynie i wokół niej, bo dla takich momentów warto być piłkarzem czy kibicem.

Protokół meczowy:

__________________________________________
IV kolejka gr. II częstochowskiej A-klasy
6 września 2014 sobota 17:00
Olsztyn ul. Zielona 70
GLKS SOKÓŁ OLSZTYN – LZS MRZYGŁÓD 4 – 2 (1 – 1)

1 – 0 [15'] Karol Magiera (bez asysty)
1 – 1 [27'] Przemysław Malczewski
2 – 1 [58'] Damian Lampa (as. Paweł Krawczyk)
3 – 1 [65'] Nicjo Strączyński (as. Damian Lampa)
4 – 1 [74'] Sebastian Karoń (as. Sebastian Hain)
4 – 2 [89'] Kacper Lewicki

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Statystyki zawodników     Skład zespołu

Sokół:

1. M. Woźniak – 3. K. Magiera (15' S. Pinda), 5. P. Lupa, 8. P. Masłoń (k), 9. T. Kała – 17. D. Lampa, 16. P. Krawczyk, 7. T. Żydek, 6. D. Abucewicz (55' 15. S. Hain) – 11. M. Tomalski (60' 10. S. Karoń), 12. N. Strączyński (75' 14. A. Chadryś).
Pozostali rezerwowi: R. Buczkowski, K. Dygas.
Trener: Paweł Krawczyk

LZS:

12. K. Jastrząbek – 6. D. Kierzkowski, 2. M. Rembak, 3. G. Wieczorek (75' 11. P. Krawczyk), 9. A. Stawiarz (65' 7. M. Kotyrba), 16. G. Jasiński, 13. M. Krawczyk, 8. K. Lewicki, 15. K. Motylewski, 10. P. Malczewski, 18. B. Gradek.
Pozostali rezerwowi: M. Bulski, K. Oleksiak, M. Słomczewski.

Sędziowali:

Paweł Kuban (główny); Dariusz Prauza, Szymon Wroński (liniowi).

Czas gry:

93 minuty (45+1; 45+2').