Aktualności

Puchar Polski: Bez niespodzianki w starciu Sokoła z...

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-09-03 22:06
Puchar Polski: Bez niespodzianki w starciu Sokoła z Zielonymi

IV-ligowa drużyna Zielonych Żarki okazała się dużo lepsza od Sokoła Olsztyn i w meczu I rundy okręgowego Pucharu Polski wygrała w Olsztynie 5 – 0. W pierwszej połowie nasi piłkarze dotrzymywali jeszcze kroku rywalom, natomiast w drugich 45. minutach na boisku istniała już tylko jedna drużyna.

Facebook.com - zdjęcia z meczu

Pierwsza odsłona była dość wyrównana. Okazje bramkowe stwarzał zarówno Sokół, jak i Zieloni, ale to przyjezdni w 20. minucie wykorzystali jedną z nich. W podbramkowym zamieszaniu sprytnie i szczęśliwie na bramkę Rafała Buczkowskiego uderzył pochodzący z Zimbabwe Progress Musepa i do przerwy było 1 – 0 dla Zielonych.

Druga połowa to już dominacja absolutna zespołu gości. Piłkarze Zielonych byli lepsi w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła, co przełożyło się na cztery kolejne trafienia. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się pozyskany przed tym sezonem z Rakowa Częstochowa Maciej Wiktorek, a po jednym golu dołożyli rezerwowi: Damian Garcarz i Marcin Brodziński.

Podopieczni trenera Trepki wygrali łatwo i przyjemnie 5 – 0 i w kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzą się z Liswartą Popów. Nasi piłkarze muszą natomiast skupić się na najbliższym ligowym spotkaniu z LZS-em Mrzygłód, który przed tym sezonem wzmocnił się kilkoma zawodnikami z MKS-u Myszków, jest w niezłej formie i z pewnością nie będzie stał na straconej pozycji w rywalizacji z naszym zespołem. Początek tego pojedynku w sobotę o godzinie 17:00 na stadionie przy Zielonej w Olsztynie.

Protokół meczowy:

________________________________________
I RUNDA PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU CZĘSTOCHOWA
03.09.2014 środa 17:00
GLKS SOKÓŁ OLSZTYN – LKS ZIELONI ŻARKI 0 – 5 (0 – 1)

0 – 1 [20'] Progress Musepa
0 – 2 [47'] Maciej Wiktorek
0 – 3 [61'] Damian Garcarz
0 – 4 [72'] Marcin Brodziński (karny)
0 – 5 [75'] Maciej Wiktorek

Sokół:

1. R. Buczkowski – 18. K. Magiera, 5. P. Lupa, 15. A. Wójcik (50' 4. M. Woźniak), 19. K. Mizera (46' 3. D. Abucewicz) – 14. A. Chadryś (75' 24. S. Pinda), 16. P. Krawczyk (46' 6. N. Strączyński), 8. P. Masłoń (k), 17. D. Lampa – 11. M. Tomalski, 7. T. Żydek.
Trener: Paweł Krawczyk.

Zieloni:

1. T. Stańczyk – 19. M. Bik (99. M. Brodziński), 97. D. Misiak (46' 10. B. Zachara), 84. P. Musepa (46' 18. D. Garcarz), 90. P. Turowski, 7. D. Pietrycha, 11. N. Myga, 9. M. Konieczko, 17. M. Wiktorek, 8. D. Frukacz, 16. A. Łuszcz (46' 15. K. Podlejski).
Trener: Piotr Trepka.

Żółte kartki:

A. Wójcik (18 min. - faul), K. Mizera (27 min. - faul) – Sokół

D. Misiak (12 min. - faul), N. Myga (57 min. - niesportowe zachowanie) – Zieloni

Sędziowali:

Robert Kowalczyk (główny); Konrad Sierociński, Patryk Kisiel (liniowi).

Czas gry:

94 minuty (45+1'; 45+3').