•

Aktualności

A-klasa: Nie ma już drużyny z kompletem punktów!

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-09-01 13:53

Po trzech kolejkach w „naszej” lidze nie ma już zespołu, który może pochwalić się kompletem zwycięstw. Ostatni raz taka sytuacja w grupie drugiej częstochowskiej A-klasy miała miejsce ponad dekadę temu, w sezonie 2003/2004, kiedy to pierwsze miejsce w tabeli z dwoma wygranymi i jednym remisem zajmował Orkan Rzerzęczyce.

W bieżącym sezonie w Rzerzęczycach nikt nawet nie myśli o fotelu lidera. W Orkanie głowią się raczej nad tym co zrobić, by zespół nie znalazł się w Grupie Spadkowej A-klasy. Spadkowicz z „okręgówki” na starcie sezonu spisuje się fatalnie i póki co legitymuje się zerowym dorobkiem punktowym. W trzeciej kolejce słabości Orkanu bezlitośnie obnażył beniaminek z Kotowic. KS po dwóch porażkach „do zera” wreszcie odpalił pokonując przed własną publicznością drużynę z Rzerzęczyc w stosunku 5 – 0.

Bez punktów po trzech kolejkach pozostaje także Polonia Unia Widzów, choć podopieczni grającego trenera Patryka Włodarka byli blisko sprawienia niespodzianki w starciu z Sokołem Olsztyn. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry remisowali 1 – 1, ale dzięki zabójczej końcówce to Sokół cieszył się z wysokiego zwycięstwa 4 – 1. Polonia Unia po raz drugi z rzędu straciła trzy bramki w końcówce spotkania i co ciekawe po raz trzeci w tym sezonie ich mecz sędziował Zenon Dąbrowski.

Zupełnie niespodziewanej porażki doznała Olimpia Huta Stara, która przecież miała wygrywać z kim chce i jak chce. Piłkarzom Olimpii zimny prysznic zafundowano w Starczy, gdzie gospodarze wygrali 3 – 2. Co prawda po pierwszej połowie to Olimpia po bramce Pawła Kowalczyka prowadziła 1 – 0, ale po przerwie po dwóch trafieniach Łukasza Nowaka (5 goli w sezonie) i jednym Łukasza Krzyczmanika gospodarze z nawiązką odrobili straty. W 90. minucie rozmiary porażki zmniejszył strzałem z rzutu karnego Krystian Opiłka. Potwierdziły się zatem moje przedsezonowe prognozy, które głosiły, że Czarni mogą być „czarnym koniem” rozgrywek i niejednemu faworytowi sprawią psikusa. Pomimo tej niespodziewanej porażki Olimpia wciąż jest głównym kandydatem do wygrania ligi.

Skoro o potencjalnych „czarnych koniach” mowa, to za takiego przed sezonem uznałem także LZS Mrzygłód. I wydaje się, że całkiem słusznie, bo piłkarze z Myszkowa po trzech kolejkach mają na koncie sześć punktów, a w tę sobotę w pokonanym polu pozostawili wymagającą Spartę Szczekociny, która w poprzednim sezonie dwukrotnie ograła LZS. Tym razem to Mrzygłód był górą, wygrywając 2 – 1.

Z meczu na mecz rozkręca się kandydat do gry w Grupie Mistrzowskiej, GLKS Siedlec Duży Gniazdów. Piłkarze beniaminka A-klasy po przegranej w pierwszej kolejce, w dwóch kolejnych spotkaniach odnieśli wysokie zwycięstwa. W trzeciej serii gier rozgromili na własnym terenie Kmicica Kruszynę 8 – 1! Cztery bramki zdobył król strzelców B-klasy z poprzedniego sezonu Mateusz Kopera, który w tym sezonie strzelił już sześć goli. Hat-trickiem popisał się Łukasz Kowalik, a strzelanie w meczu zakończył Arkadiusz Brzozowicz. Honorowe trafienie dla gości, przy stanie 7 – 0, zaliczył 17-letni Kacper Kowalski (3 gol w sezonie).

Na zakończenie trzeciej kolejki, w jedynym niedzielnym spotkaniu, Piast Przyrów mierzył się z Unią Rędziny. Obie drużyny po dwóch seriach gier miały na koncie komplet punktów, tak więc pojedynek w Przyrowie był hitem kolejki. Hitem z prawdziwego zdarzenia, bo emocji na boisku było co niemiara. Gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie po tym jak rzut rożny na bramkę zamienił niezawodny Norbert Biniek. Unia odpowiedziała jeszcze w pierwszej połowie i to dwukrotnie i po strzałach Kamila Gęsiarza i Marcina Kaweckiego z rzutu wolnego objęła prowadzenie. W drugiej połowie przyrowianie znów zamienili rzut rożny na gola i po godzinie gry doprowadzili do remisu, który utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra. To pierwszy podział punktów w tym sezonie w „naszej” lidze, a drużyny Piasta i Unii zachowały status niepokonanych i z siedmioma punktami na koncie prowadzą w tabeli.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Relacja z meczu Polonia Unia - Sokół