•

Aktualności

Relacja: Zabójcza końcówka daje Sokołowi trzy punkty

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-08-30 20:57

Są takie mecze, które na długo zapadają w pamięć i które po latach z sentymentem są wspominane w opowiadaniach. Na takie miano bez wątpienia zasługuje spotkanie w Widzowie, gdzie Sokół Olsztyn zwyciężył 4 – 1 w dramatycznych okolicznościach, strzelając trzy bramki w samej końcówce meczu.

Powoli tradycją staje się, że wizyty Sokoła w Widzowie, to piłkarskie horrory. W poprzednim sezonie nasz zespół na inaugurację wygrał na terenie beniaminka A-klasy 1 – 0 i to spotkanie kosztowało nas sporo nerwów. Sokół przez ostatnie pół godziny grał w dziesięciu, trener Dawid Krzętowski oglądał końcówkę meczu z wysokości trybun, a w ostatniej minucie Dawid Gajda ofiarną interwencją na linii bramkowej uratował nam trzy punkty. Teraz też emocji nie brakowało. Wystarczy nadmienić, że na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry utrzymywał się remis 1 – 1, a ostateczny wynik brzmiał 1 – 4.

Olsztynianie do Widzowa jechali podrażnieni po porażce przed własną publicznością z Piatem Przyrów, ale bez wątpienia byli faworytem w starciu z Polonią Unią. Gospodarze sezon rozpoczęli od dwóch wyraźnych porażek i też chcieli się odkuć, a mecz na własnym terenie był najlepszą ku temu sposobnością.

Pierwsza połowa wielkim widowiskiem nie była, a najważniejszym momentem tej części gry była 30. minuta, która przyniosła akcję bramkową Sokoła. Piotr Lupa zagraniem z głębi pola uruchomił Damiana Lampę, który w sytuacji sam na sam pokonał Stolarczyka i wyprowadził olsztynian na prowadzenie.

Gospodarze wyrównali dziesięć minut po przerwie. Już w 52. minucie Sokół otrzymał poważne ostrzeżenie, po tym jak po centrze z rzutu rożnego Mateusz Woźniak musiał bronić strzał z kilku metrów. Trzy minuty później podopieczni grającego trenera Patryka Włodarka dopięli swego. Ładną akcję zakończoną dośrodkowaniem z prawego skrzydła na bramkę zamienił Ernest Kuna. Dla 26-letniego zawodnika to drugie trafienie w tym sezonie.

Od 66. minuty gospodarze mieli jednak utrudnione zadanie, bo arbiter ukarał Kamila Krzemińskiego drugą żółtą kartką. Nasi rywale nastawili się już niemal wyłącznie na obronę remisu i niewiele brakowało, a zrealizowaliby swój plan. Olsztynianie do 88. minuty bili głową w mur. Co prawda dwie dobre okazje miał Tomasz Żydek, ale w obu sytuacjach strzelał niecelnie.

Przełamanie nastąpiło dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Bardzo aktywny tego dnia Damian Lampa przedarł się w pole karne przeciwnika i wyłożył piłkę wprowadzonemu kwadrans przed końcem spotkania Michałowi Tomalskiemu, który dołożył nogę dopełniając formalności i po chwili świętował zdobycie gola.

To trafienie rozwiązało „worek z bramkami”, bo Sokół jeszcze dwukrotnie „rozklepał” defensywę rywali. Podania rezerwowego Sebastiana Haina na bramki zamienili Tomasz Żydek i Michał Tomalski, którzy postawili dwie „kropki nad i” pieczętując zwycięstwo Sokoła 4 – 1.

Teraz przed piłkarzami trenera Krawczyka intensywny tydzień. W środę olsztynian czeka pucharowy pojedynek z Zielonymi Żarki, którzy rozkręcają się z meczu na mecz i po pięciu kolejkach w tabeli IV ligi zajmują siódme miejsce, a trzy dni później w meczu A-klasy Sokół zmierzy się z LZS-em Mrzygłód. Oba spotkania rozegrane zostaną na stadionie przy ul. Zielonej w Olsztynie.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Statystyki zawodników     Skład zespołu

Protokół meczowy

_____________________________________________
III kolejka gr. II częstochowskiej A-klasy
30 sierpnia 2014 sobota 17:00
POLONIA UNIA WIDZÓW - GLKS SOKÓŁ OLSZTYN 1 - 4 (0 - 1)

0 - 1 [30'] Damian Lampa (as. Piotr Lupa)
1 - 1 [55'] Ernest Kuna
1 - 2 [88'] Michał Tomalski (as. Damian Lampa)
1 - 3 [90'] Tomasz Żydek (as. Sebastian Hain)
1 - 4 [90+2'] Michał Tomalski (as. Sebastian Hain)

Polonia:

32. P. Stolarczyk - 11. P. Włodarek (k), 9. K. Sadziak, 13. E. Kuna, 20. P. Stolarczyk, 4. P. Cesarz (46' 21. D. Kępa), 17. M. Stachowicz, 14. K. Krzemiński, 10. K. Kmiecik (70' 6. M. Dyksy), 15. K. Organa, 8. K. Organa (80' 16. G. Dolniak).
Pozostali rezerwowi: P. Matyjasczyk.
Trener: Patryk Włodarek.

Sokół:

22. M. Woźniak - 9. T. Kała, 2. P. Lupa, 8. P. Masłoń (k), 18. K. Magiera - 17. D. Lampa, 7. T. Żydek, 16. P. Krawczyk, 6. D. Abucewicz (55' 5. S. Hain) - 10. S. Karoń (75' 11. M. Tomalski), 12. N. Strączyński (80' 14. K. Walasek).
Pozostali rezerwowi: R. Buczkowski, A. Chadryś, A. Wójcik.

Sędziowali:

Zenon Dąbrowski (główny); Kamil Całusiński, Krzysztof Gliński (liniowi).

Czas gry:

94 minuty (45+0'; 45+4').