•

Aktualności

A-klasa: Trzy drużyny z kompletem punktów

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-08-25 13:44

Olimpia Huta Stara, Piast Przyrów, Unia Rędziny – te trzy drużyny po dwóch kolejkach A-klasy mają na koncie komplet sześciu punktów. Bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej pozostają beniaminek KS Kotowice, spadkowicz z „okręgówki” Orkan Rzerzęczyce oraz Polonia Unia Widzów. Drugą serię gier możemy podsumować krótko – zwycięstwa przedmeczowych faworytów.

Najciekawszą parą drugiej kolejki było spotkanie Sokoła Olsztyn z Piastem Przyrów. W Olsztynie nie tak wyobrażano sobie pierwszy mecz na nowym stadionie. Co prawda po dwudziestu minutach gospodarze prowadzili 2 – 0, ale później było tylko gorzej. Grający w dziesiątkę Piast odrobił straty z nawiązką i ostatecznie zwyciężył 4 – 2. Bohaterem meczu został 17-letni Norbert Biniek, który zdobył dwa gole dla drużyny z Przyrowa.

Kolejny raz swoją siłę pokazała Olimpia, która tym razem rozgromiła w Hucie Starej LZS Mrzygłód w stosunku 6 – 1. Piłkarze z Myszkowa, którzy w pierwszej kolejce wygrali w Starczy, byli bezsilni. Hat-tricka zdobył doświadczony „ligowiec” Paweł Kowalczyk, po jednym trafieniu dołożyli napastnicy Nicewicz i Teodorczyk, a strzelanie zakończył Michał Sitek. Gościom na osłodę pozostało honorowe trafienie Motylewskiego z 89. minuty.

Bardzo dobrą dyspozycję na starcie sezonu prezentuje Unia Rędziny. Podopieczni Jarosława Konopki po pokonaniu w Siedlcu faworyzowanego GLKS-u, tym razem rozprawili się u siebie z beniaminkiem, KS Kotowice, który drugi raz z rzędu przegrał 0 – 1. W 45. minucie gola do „szatni” zdobył Oskar Sikora i to trafienie okazało się rozstrzygające. W najbliższą sobotę Unia zmierzy się z Piastem i bez dwóch zdań pojedynek w Przyrowie będzie hitem kolejki.

W drugiej kolejce po punkty sięgały także drużyny, które w pierwszej serii gier schodziły z boiska pokonane. Po porażce w pierwszym meczu z Unią odkuł się jeden z faworytów do awansu, GLKS Siedlec Duży Gniazdów. Podopieczni Karola Gałusa rozbili spadkowicza z „okręgówki”, Orkan Rzerzęczyce. Wynik 5 – 1 mówi wszystko, choć to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Późniejsze trafienia Kopery, trenera Gałusa, Michalika, Kasprzyka i Brzozowicza załatwiły jednak sprawę.

W równie efektownym stylu co Siedlec wygrała Sparta Szczekociny, która także 5 – 1 pokonała u siebie Polonię Unię Widzów. Goście pomimo porażki zaprezentowali się całkiem nieźle, długimi fragmentami prowadzili grę i do 80. minuty przegrywali tylko jednym golem. Piłkarze trenera Szoty w końcowych dziesięciu minutach postawili „kropkę nad i” strzelając bramki numer trzy, cztery i pięć. W Kruszynie po pierwsze punkty sięgnęli Czarni Starcza. GKS wygrał z Kmicicem 4 – 2.

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Relacja z meczu Sokół - Piast

W grupie pierwszej kolejka pod znakiem derbów

Aż cztery derbowe spotkania rozegrane zostały w drugiej kolejce grupy pierwszej częstochowskiej A-klasy. Potwierdziło się piłkarskie porzekadło, które głosi, że „derby rządzą się własnymi prawami” i tym samym zanotowaliśmy kilka niespodziewanych rozstrzygnięć.

Pierwsze w historii derby Blachowni zakończyły się zwycięstwem absolutnego debiutanta na A-klasowym froncie, Orlika, który pokonał dużo bardziej rutynowaną i utytułowaną Pogoń 2 – 1.

W sąsiedzkim pojedynku w Zawadach Grom Miedzno rozbił Liswartę Popów 4 – 0. Dla celującej w awans Liswarty był to już drugi przegrany mecz w sezonie, choć na jej koncie widnieją trzy punkty za walkower w spotkaniu ze Zniczem (w drużynie z Kłobucka wystąpił nieuprawniony zawodnik, na boisku Znicz wygrał 2 – 0). Z kolei Grom po raz drugi zapisał na swoje konto trzy „oczka”.

Na starcie sezonu formą imponuje Oksza Łobodno – drużyna, która przed sezonem skazywana była na walkę w dolnych rejonach tabeli. Zespół z Łobodna wygrał drugi mecz z rzędu, tym razem w Kłobucku odprawiając z kwitkiem spadkowicza z „okręgówki” Znicz, który deklaruje szybki powrót do Klasy „O”, w której występował nieprzerwanie od kilkunastu lat. Póki co spotkał ich zimny prysznic w postaci porażki 1 – 3 przed własną publicznością.

W Ostrowach nieoczekiwanej porażki doznał inny zespół z wysokimi aspiracjami – Sokół Wręczyca Wielka. Naprzód wygrał 3 – 1, co tylko potwierdziło, że w gr. I częstochowskiej A-klasy każdy może wygrać z każdym.

Najwyższe zwycięstwo w drugiej serii gier odniósł Maraton Waleńczów, który pokonał na wyjeździe beniaminka Płomień Czarny Las w stosunku 6 – 0. Sześć bramek padło także w Aleksandrii, gdzie będący w przebudowie Alkas uległ Gromowi Cykarzew 1 – 5.

Po dwóch kolejkach w grupie pierwszej na czele tabeli trzy drużyny z kompletem sześciu punktów: Maraton Waleńczów, Grom Miedźno i Oksza Łobodno. Bez punktów na koncie pozostają Alkas Aleksandria, Pogoń Blachownia i Znicz Kłobuck.