Przygotowania nabierają tempa. W sobotę trzeci test-mecz

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-07-25 19:40

Dokładnie trzy tygodnie przed startem nowego sezonu w częstochowskiej A-klasie, Sokół Olsztyn rozegra mecz sparingowy numer trzy. Po pokonaniu Okszy Łobodno i Kmicica Kruszyny, podopiecznych Pawła Krawczyka czeka kolejne spotkanie z niżej notowanym A-klasowym rywalem – Gromem Cykarzew. Początek pojedynku w sobotę 26 lipca o godzinie 15:00 w Cykarzewie.

Nowy trener olsztyńskiego teamu w sobotniej grze kontrolnej z pewnością będzie dalej testował nowe ustawienie i zgrywał poszczególne formacje. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze potwierdzą, że dobra gra w meczu z Kmicicem nie była dziełem przypadku, nie spoczną na laurach i także w starciu z Gromem pokażą niezły futbol zakończony efektownym zwycięstwem.

Sobotni przeciwnik olsztynian – drużyna Gromu Cykarzew poprzedni sezon zakończyła na jedenastym miejscu w grupie pierwszej częstochowskiej klasy „A” z przewagą zaledwie czterech „oczek” nad strefą spadkową. Przed nowym sezonem w klubie doszło do poważnych zmian – odświeżona została kadra, a miejsce Marka Łapety na ławce trenerskiej zajął wieloletni zawodnik i ostoja defensywy Gromu – 32-letni Tomasz Grabara, który pełni funkcję grającego trenera.

W nowym sezonie team z Cykarzewa zapowiada walkę o coś więcej niż tylko utrzymanie. Włodarze klubu oczekują od nowego szkoleniowca wywalczenia ze swoim zespołem miejsca w środku A-klasowej klasyfikacji. Piłkarze Gromu stosunkowo wcześnie rozpoczęli przygotowania do sezonu, a spotkanie z Sokołem Olsztyn będzie dla nich już piątą grą kontrolną w letnim okresie przygotowawczym. Wyniki dotychczasowych sparingów muszą jednak niepokoić fanów Gromu, bowiem drużyna z Cykarzewa przegrała wszystkie cztery spotkania.

W środę podopieczni Grabary ulegli 0 – 5 ligowemu rywalowi Sokoła – Olimpii Hucie Starej, która latem dokonała sensacyjnego transferu 33-letniego Pawła Kowalczyka, który przez dziewięć lat był podporą defensywy Rakowa Częstochowa, a w ostatnim sezonie występował na szczeblu III ligi w barwach Skry Częstochowa. Przed sezonem drużyna z HSB, której nowym grającym trenerem został powracający do gry po poważnej kontuzji Łukasz Wlazło, wyrasta na głównego kandydata do awansu do Klasy Okręgowej.

My skupiamy się na własnych wyzwaniach, a tym najbliższym jest rywalizacja w Cykarzewie. Grom to rywal niżej notowany od Sokoła, który powinien spokojnie pozwolić podopiecznym trenera Krawczyka na testowanie nowych rozwiązań taktycznych.

W ostatnich latach Sokół Olsztyn dwukrotnie grał sparingowo w Cykarzewie i oba mecze wygrał, choć w obu przypadkach po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili. Zimą w sezonie 2011/2012 olsztynianie dowodzeni przez Dariusza Góreckiego zwyciężyli 3 – 2, natomiast przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu podopieczni Dawida Krzętowskiego wygrali w Cykarzewie 4 – 2.

Grom Cykarzew – sparingi lato 2014:

12-07 Grom – Lotnik Kościelec (Kl. „O”) 1 – 6
16-07 Grom – GLKS Strzelce Wielkie (Kl. „O”) 1 – 5
19-07 Grom – Płomień Czarny Las (Kl. „A”) 2 – 3
23-07 Grom – Olimpia Huta Stara (Kl. „A”) 0 – 5

Sokół – Grom sparingi:

25-02-2012
Grom Cykarzew – Sokół Olsztyn 2 – 3 (2 – 0)
M. Chaładaj (1), A. Ceglarz (1), T. Żydek (1)

27-07-2013
Grom Cykarzew – Sokół Olsztyn 2 – 4 (1 – 0)

LETNI OKRES PRZYGOTOWAWCZY SEZON 2014/2015