Dużo grania w klasie "B" - znamy skład obu grup

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-07-20 21:54

Władze Podokręgu Częstochowa ustaliły już skład obu grup częstochowskiej klasy „B”. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 26 drużyn, w tym kilka nowych, które zostały podzielone na dwie grupy. Sokół II Olsztyn trafił do grupy drugiej, gdzie będzie rywalizował m.in. z Orłami Kusięta, KS Złoty Potok czy Unią Masłońskie.

W sezonie 2014/2015 do B-klasy zgłoszonych zostało siedem nowych zespołów – rezerwy wystawiły kluby z Wręczycy, Mstowa, Myszkowa i Kłomnic. Po roku przerwy na piłkarską mapę regionu częstochowskiego wraca KS Złoty Potok, a po pięciu Unia Masłońskie, która posiada wielu wiernych kibiców i z pewnością jej obecność uatrakcyjni rozgrywki B-klasy. Odbudowana została także seniorska drużyna Olimpii Truskolasy, która przecież jeszcze cztery lata temu występowała na IV-ligowym froncie.

Każda z grup częstochowskiej B-klasy liczy po trzynaście zespołów, a to oznacza więcej grania niż w A-klasie! Sezon ruszy już 17 sierpnia i będzie liczył 24 kolejki. Dla porównania w poprzednim sezonie Sokół II rozegrał tylko 18 spotkań. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczą po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Sokół II Olsztyn, tak jak rok i dwa lata temu, trafił do grupy drugiej. Rezerwy naszego klubu będą miały za rywali sześć „nowych” zespołów – spadkowicza z A-klasy Małą Panwię Cynków, przeniesione z grupy pierwszej Iskrę Mokrzesz i Białą Gwiazdę Krasice oraz zgłoszone przed tym sezonem do B-klasy rezerwy MKS-u Myszków, Unię Masłońskie i KS Złoty Potok. Oczywiście nie zabraknie także derbowych pojedynków z Orłami Kusięta.

Podopieczni Dariusza Góreckiego przygotowania do nadchodzącego sezonu B-klasy rozpoczną w najbliższym tygodniu. Rezerwy będą w dużej mierze oparte na młodych zawodnikach z drużyny juniorów starszych, która w tym sezonie nie została zgłoszona do rozgrywek.

Skład częstochowskiej B-klasy w sezonie 2014/2015:

Grupa I:

MKS II Myszków (n)

(s) – spadkowicz; (n) – nowopowstała drużyna

autor: ~anonim 2014-07-21 22:13:23

avatar gdzie ten mecz z kruszyna? jaki sens ma granie z drużyną z którą będziemy grać w lidze? tym bardziej że to typowi rzemieślnicy?

autor: ~anonim 2014-07-22 18:03:08

avatar Fajnie duzo grania nie tak jak rok temu. Niech sie chlopaki ogrywaja z chlopakami ktorzy sie nie lapia. Ciekawe tylko czy jakies sparingi beda