•

Aktualności

Wygrana z Okszą na początek przygotowań do sezonu

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-07-20 17:17

Zwycięstwem 4-2 zakończyło się pierwsze kontrolne spotkanie Sokoła Olsztyn przed startującym za miesiąc sezonem 2014/2015. Podopieczni Pawła Krawczyka pokonali w Łobodnie Okszę, mimo że to rywale dwukrotnie obejmowali prowadzenie.

Piątkowy sparing był pierwszym meczem, w którym trener Krawczyk zobaczył w akcji swoich nowych podopiecznych. W grze naszego zespołu było sporo niedociągnięć i przed pierwszym ligowym pojedynkiem nowego trenera czeka sporo pracy.

Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu wyglądała kiepsko. W 10. minucie gospodarze otworzyli wynik, po tym jak 17-letni Tomasz Turek bez trudu ograł w polu karnym naszych obrońców i wyprowadził Okszę na prowadzenie. W samej końcówce pierwszej części gry po ładnej akcji i podaniu Piotra Lupy do wyrównania doprowadził Tomasz Żydek i była to zapowiedź dobrej gry w drugiej połowie.

W drugich 45. minutach zawodnicy Sokoła wyraźnie podkręcili tempo, natomiast gospodarze nie wytrzymali kondycyjnie. Co prawda dziesięć minut po zmianie stron po błędzie młodego obrońcy Sokoła Turek wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam minął Mateusza Woźniaka i zdobył swoją drugą bramkę w meczu, ale kolejne minuty to już niepodważalna przewaga Sokoła.

Ataki olsztynian przyniosły efekt w 65. minucie. Akcję prawą stroną przeprowadził Żydek, dograł do niepilnowanego w polu karnym Michała Tomalskiego, który pewnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki. Pięć minut później Sokół po raz pierwszy w meczu wyszedł na prowadzenie. Tomek Żydek dopadł do piłki zagranej za plecy obrońców Okszy i efektownym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Wróblowi. W samej końcówce dzieła zniszczenia dokończył Tomalski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzeniem głową skierował piłkę do „sieci”, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu.

W drugiej połowie podopieczni trenera Krawczyka mogli, a nawet powinni strzelić jeszcze kilka goli, ale swoich dogodnych okazji nie wykorzystali Michał Tomalski, Tomasz Mijas, Tomek Żydek trafił w poprzeczkę, a Przemek Masłoń nie wykorzystał rzutu karnego.

Sokół Olsztyn kolejne spotkanie kontrolne rozegra w środę. Olsztynianie sprawdzą się na tle ligowego rywala Kmicica Kruszyny i być może już w tym meczu będziemy mogli dostrzec pierwsze nowe pomysły na grę wprowadzone przez trenera Krawczyka.