Puchar Polski: Ciekawe losowanie dla Sokoła!

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-07-12 14:57

W piątek 11 lipca w siedzibie Podokręgu Częstochowa rozlosowano pary rundy wstępnej i I rundy okręgowego Pucharu Polski. W tegorocznej edycji rozgrywek wystąpią dwie drużyny Sokoła Olsztyn!

W rundzie wstępnej przeciwnikiem pierwszego zespołu Sokoła, prowadzonego od tego sezonu przez Pawła Krawczyka, będzie siódma drużyna poprzedniego sezonu gr. I częstochowskiej klasy „A” - Sokół Wręczyca Wielka. Co ciekawe z tym rywalem olsztynianie mierzyli się także w poprzednim sezonie w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Dawida Krzętowskiego przegrali wówczas przed własną publicznością 2:3. Tym razem obie drużyny zmierzą się we Wręczycy. Jeśli Sokół poradzi sobie ze swoim imiennikiem z Wręczycy, to w kolejnej rundzie będzie miał okazję sprawdzić swoje siły w pojedynku z bardzo wymagającym rywalem – Zielonymi Żarki, którzy na co dzień występują na boiskach IV ligi.

Do tegorocznej edycji PP zgłoszony został także Sokół II Olsztyn. W rundzie wstępnej rezerwy naszego klubu zmierzą Płomieniem Czarny Las, który w poprzednim sezonie wygrał rozgrywki gr. I częstochowskiej B-klasy. Jeśli olsztynianie uporają się z beniaminkiem A-klasy, to w kolejnej rundzie będzie czekał na nas niemały smaczek, bowiem rywalem zespołu prowadzonego przez prezesa Dariusza Góreckiego będzie MKS Myszków, którego nowym trenerem został Dawid Krzętowski, który przez dwa ostatnie sezony był szkoleniowcem olsztyńskiego Sokoła.

Runda Wstępna Pucharu Polski CzOZPN:

09.08.2014 17:00 Sokół Wręczyca Wielka – Sokół Olsztyn
(zwycięzca tego meczu w I rundzie zagra z Zielonymi Żarki)

09.08.2014 17:00 Sokół II Olsztyn – Płomień Czarny Las
(zwycięzca tego meczu w I rundzie zagra z MKS Myszków)

Mecze I rundy okręgowego Pucharu Polski zaplanowane są na 20.08.2014 r. godz. 17:00, natomiast kolejna II runda odbędzie się 10.09.2014 o godz. 16:30.

Wszystkie pary rundy wstępnej i I rundy dostępne za pośrednictwem strony Podokręgu Częstochowa.