B-klasa: Kolejna porażka Sokoła II, znamy zwycięzców sezonu

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-06-04 16:56

GLKS Siedlec Duży Gniazdów i KS Kotowice – te drużyny na kolejkę przed zakończeniem sezonu w grupie drugiej częstochowskiej B-klasy wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dokładnie w środku stawki sezon zakończy Sokół II Olsztyn, który w rundzie rewanżowej przegrał sześć z ośmiu spotkań. Tym razem zawodnicy rezerw naszego klubu ulegli w Kusiętach ULKS-owi Będusz Myszków, przegrywając 0-1.

W starciu z ULKS-em drugą drużynę Sokoła poprowadził Adrian Ceglarz, który na co dzień opiekuje się zespołem juniorów starszych. Sokół II oparty był w tym dniu na młodych zawodnikach (trener Ceglarz wystawił do gry ośmiu juniorów), których wspierali doświadczeni Bukowski, Stolarczyk, Hain, Mijas czy najlepszy strzelec zespołu Dygas. Taka mieszanka młodości z doświadczeniem okazała się jednak niewystarczająca i to goście wygrali 1-0. Zwycięską bramkę zdobył blisko 42-letni Jacek Gadziński.

Po siedemnastu kolejkach zakończyły się emocje związane z walką o awans do A-klasy. Mistrzostwo wywalczyła drużyna GLKS-u Siedlec Duży Gniazdów, która w niedzielę miała przed sobą jasny cel – pokonać w Poraju rezerwy Polonii. Co prawda po pierwszej połowie był remis 1-1, a od 72. minuty goście grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Kasprzyka, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu efektownego zwycięstwa 4-1.

Poznaliśmy także zespół, który z drugiego miejsca awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej. O tę lokatę walczyły KS Kotowice i Grom Poczesna. Przed tygodniem Grom pokonał Kotowice 3-2 i zredukował stratę do tego rywala do dwóch punktów. Klub z Poczesnej zawiódł jednak w kolejnym spotkaniu przegrywając na wyjeździe z Jurą Niegowa 0-2 i tym samym klub z Kotowic, który wymęczył zwycięstwo 1-0 z Wartą Myszków, zapewnił sobie drugie miejsce na koniec sezonu.

Do ostatnich minut trwała będzie natomiast rywalizacja o tytuł króla strzelców rozgrywek. Największe szanse na jego zdobycie mają Adrian Sochański (Polonia II Poraj) i Mateusz Kopera (GLKS Siedlec), którzy mają na koncie po 22. zdobyte bramki. Za ich plecami czają się Krzysztof Dygas (Sokół II Olsztyn) i Marcin Mrożek (Grom Poczesna), którzy mają odpowiednio 20 i 19 trafień.

Gratuluję klubom z Siedlca i Kotowic wywalczonego awansu i chyba już teraz możemy pokusić się o prognozę ich występów w przyszłym sezonie. Zwycięstwo GLKS-u w lidze nikogo nie dziwi, bo zespół ten dysponuje bardzo silnym składem jak na warunki B-klasy i wydaje się, że nawet w obecnym zestawieniu ma szansę walczyć w przyszłym sezonie o kolejny awans, tym razem do Klasy Okręgowej. Z kolei drużyna z Kotowic będzie musiała dokonać kilku wzmocnień składu, by skutecznie walczyć o utrzymanie w A-klasie.

W najbliższą niedzielę czekają nas ostatnie B-klasowe emocje w tym sezonie. Już teraz zapraszamy na derbowe starcie Sokoła II Olsztyn z Orłami Kusięta. Początek rywalizacji o godzinie 17:00 na boisku przy ul. Komornickiej w Kusiętach. Niebawem na naszej stronie ukaże się szersza zapowiedź tego meczu.

klasa "B" - tabela     klasa "B" - wyniki i terminarz     Sokół II - skład zespołu

XVII kolejka gr. II częstochowskiej B-klasy
1 czerwca 2014 niedziela 17:00
Kusięta ul. Komornicka
SOKÓŁ II OLSZTYN – ULKS BĘDUSZ MYSZKÓW 0 – 1

Sokół II: K. Caban – S. Stolarczyk, K. Mizera, A. Michalik, A. Bukowski, Ł. Zębik, A. Chadryś (77. T. Mijas), S. Hain (75. M. Weżgowiec), K. Bekus, P. Śledź (46. A. Grochala), K. Dygas (75. N. Stiller).
Trener: Adrian Ceglarz.

autor: ~Zawodnik 2014-06-05 08:53:28

avatar Kotowice rzeczywiście bez wzmocnień nie powalczą. Pamiętać należy jednak o tym, że łatwiej jest się utrzymać niż spaść.

autor: ~Zawodnik 2014-06-05 08:54:28

avatar miało być ''utrzymać niż awansować''* :D