•

Aktualności

Relacja: 'Rezerwy' Skry minimalnie lepsze od Sokoła

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-04-13 21:18

Bardzo niewiele zabrakło podopiecznym Dawida Krzętowskiego do wywiezienia cennego punktu z częstochowskiej Lorety. Sokół Olsztyn przegrał z naszpikowanymi zawodnikami z III ligi rezerwami Skry 0-1. Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli w 88. minucie wykorzystując stały fragment gry.

Facebook.com - zdjęcia z meczu

Drużyna Skry II bardzo poważnie podeszła do rywalizacji z Sokołem Olsztyn i trener Mariusz Sędzielewski desygnował do gry w pierwszym składzie aż pięciu zawodników z pierwszej drużyny – począwszy od bramkarza Widawskiego, poprzez obrońcę Geregę, pomocników Domańskiego, Rorata i ofensywnego czarnoskórego Christiana Gandu, który pierwsze piłkarskie szlify zbierał w holenderskich klubach Eredivisie Utrechcie i Groningen czy niemieckiej Borussi Dortmund. Znamienny był także fakt, że niedziele zawody obserwował szkoleniowiec III-ligowej Skry Jan Woś. Z kolei trener Sokoła Dawid Krzętowski nie mógł skorzystać z jednego z liderów środka pola Dawida Gajdy, który tego dnia głośno wspierał zespół z trybun, a w ostatniej chwili z wyjściowej jedenastki wypadł jeden z bohaterów meczu z Olimpią napastnik Sebastian Karoń, który nabawił się urazu kolana i mimo że figurował na liście rezerwowych, to był niezdolny do gry.

Zgodnie z przewidywaniami pierwsze 45. minut zdominowali gospodarze, którzy osiągnęli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i kilka razy zagrozili bramce Mateusza Woźniaka. Najgroźniejszy w szeregach Skry II był Gandu. Holender w 11. minucie dograł z prawego skrzydła na piąty metr do Krystiana Koniecznego, którego w ostatniej chwili uprzedził Damian Ceglarz. W 14. minucie Gandu przymierzył z ostrego kąta, a piłkę na rzut rożny sparował golkiper Sokoła. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska kapitan Skry II Dąbrowski trafił futbolówką w poprzeczkę. Olsztynianie przetrwali napór gospodarzy w pierwszym kwadransie i w kolejnych minutach pierwszej odsłony dzięki wzorowej organizacji i dyscyplinie taktycznej zmuszali rywali do grania długich piłek, z których niewiele wynikało.

W drugiej części meczu olsztynianie zagrali zdecydowanie odważniej, dzięki czemu na Lorecie byliśmy świadkami świetnego piłkarskiego spektaklu, poziomem zdecydowanie przewyższającym mecze klasy „A”.

Sokół pierwszy raz poważnie zagroził bramce Widawskiego w 62. minucie, po tym jak nasi piłkarze „rozklepali” w polu karnym defensywę Skry II, jednak w tej sytuacji zabrakło decyzji o strzale. Gospodarze odpowiedzieli trzy minuty później. Po centrze z prawego skrzydła, napastnik Skry II zdołał przyjąć piłkę w polu karnym i będąc w bardzo dobrej pozycji uderzając z powietrza przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W ostatnich dwudziestu minutach wreszcie uaktywnił się bezproduktywny w pierwszej połowie Damian Lampa. Kwadrans przed końcem spotkania „Lampion” wystartował do piłki zagranej z głębi pola przez Przemka Masłonia, a gospodarzy uratował odważnym wyjściem na trzydziesty metr golkiper Widawski, który okazał się o centymetry szybszy od naszego napastnika. W 84. minucie Lampa był już w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Skry, ale w ostatnim momencie powstrzymał go wracający za akcją obrońca gospodarzy, który zatrzymał akcję w polu karnym wślizgiem na pograniczu faulu. Kilka minut wcześniej faulem musiał ratować się defensor Skry II, który na szesnastym metrze nieprzepisowo zatrzymał mijającego go Adama Haładusa.

Skrzydłowy Sokoła w 78. minucie miał na nodze „piłkę meczową”. Po tym jak futbolówka przeleciała nad głowami obrońców Skry II, Haładus stanął w oko w oko z bramkarzem gospodarzy i miał dużo czasu by dokładnie przymierzyć, ale spudłował, czym zaprzepaścił szansę na zgarnięcie miana bohatera meczu. Tym został napastnik Skry II Paweł Nowak. 19-latek w 88. minucie wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Rorata ze stałego fragmentu gry. Nowak ulokował piłkę w sieci strzałem głową, dając swojej drużynie ciężko wywalczone trzy punkty.

Po zakończeniu spotkania piłkarze Sokoła długo nie mogli uwierzyć w to co się stało, bo punkty stracone w takich okolicznościach z tak wymagającym rywalem bardzo bolą, tym bardziej że patrząc na sytuacje z obu stron na porażkę nie zasłużyliśmy. W teamie trenera Krzętowskiego wszyscy jednak głęboko wierzą, że sportowa złość zostanie przełożona na najbliższą potyczkę z Wartą Zawada, której mamy przecież coś do udowodnienia.

Protokół meczowy:

_________________________________
XVIII kolejka gr. II częstochowskiej A-klasy
13 kwietnia 2014 niedziela godz. 17:00
Częstochowa ul. Loretańska 20
KS SKRA II CZĘSTOCHOWA – GLKS SOKÓŁ OLSZTYN 1 – 0 (0 – 0)

1-0 [88'] Paweł Nowak

Skra II:

R. Widawski – M. Dąbrowski (k), K. Gerega (88. M. Krawczyk), K. Nagłowski, D. Kasprzak (65. M. Suslik) – M. Tarnowski, P. Domański (70. K. Skoczylas), B. Rorat, K. Konieczny (60. M. Wolski), C. Gandu – P. Nowak.
Pozostali rezerwowi: K. Kiepura, M. Antoniak, P. Chajduś.
Trener: Mariusz Sędzielewski.

Sokół:

M. Woźniak – D. Ceglarz, T. Szewczyk, M. Świątek, D. Dudek (70. D. Abucewicz) – P. Lupa (75. K. Walasek), N. Grojec (88. K. Magiera), P. Masłoń (k), A. Haładus, T. Żydek – D. Lampa.
Pozostali rezerwowi: R. Buczkowski, S. Karoń, N. Strączyński, T. Kała.
Trener: Dawid Krzętowski.

Żółte kartki:

K. Nagłowski (27 min. - faul), K. Konieczny (36 min. - faul), B. Rorat (36 min. - niesportowe zachowanie), K. Gerega (78 min. - niesportowe zachowanie), M. Dąbrowski (82 min. - niesportowe zachowanie) – Skra II

D. Dudek (24 min. - faul), P. Lupa (65 min. - faul) – Sokół

Sędziowali:

Jacek Podkarczemny (główny); Michał Cybulski, Adrian Cybulski (liniowi).

Czas gry:

95 minut (45+1; 45+4).

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Statystyki zawodników     Skład zespołu     Wywiad z trenerem Skry II     Zdaniem rywala