OLJS: Bez goli w meczu Sokoła z Orłem

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-04-11 22:56

Piątkowe spotkanie okręgowej ligi juniorów starszych pomiędzy Sokołem Olsztyn, a Orłem Pawonków raczej nie zapadnie w pamięci kibiców na długo, bowiem zakończyło się bezbramkowym remisem. Miało ono jednak swój historyczny wymiar, gdyż był to pierwszy oficjalny mecz rozegrany na boisku w Kusiętach.

Facebook.com - zdjęcia z meczu

To właśnie na tym obiekcie przez najbliższe miesiące ligowe mecze w roli gospodarza rozgrywać będą drużyny młodzieżowe Sokoła i rezerwy olsztyńskiego klubu. Piątkowa potyczka przyciągnęła na stadion przy ul. Komornickiej sporą liczbę kibiców, a także ważne osobistości olsztyńskiej piłki – prezesa klubu Dariusza Góreckiego i kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Romana Radeckiego.

Potyczka Sokoła z Orłem porywającym widowiskiem jednak nie była, choć obie strony miały swoje szanse na zdobycie zwycięskiego gola. Olsztynianie częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie mogli sforsować defensywy gości. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie zmarnował Adam Zjawiński. Z kolei zawodnicy z Pawonkowa wyprowadzali groźne kontry. W pierwszej części gry właśnie po kontratakach mieli dwie doskonałe bramkowe okazje, a w końcówce spotkania „piłkę meczową”, ale w olsztyńskiej bramce świetnie zachował się Krystian Caban, który wygrał pojedynek jeden na jeden z napastnikiem Orła.

- Każda z drużyn miała okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, a remis nie krzywdzi żadnej ze stron i trzeba go uszanować i się z niego cieszyć. - powiedział zaraz po zakończeniu zawodów trener juniorów starszych Sokoła Adrian Ceglarz.

Indywidualnie za występ przeciwko Orłowi wyróżnić chcemy wspomnianego już bramkarza Krystiana Cabana, środkowego obrońcę Konrada Mizerę, który grał twardo, nieustępliwie i zaliczył kilka kluczowych interwencji w defensywie. W środku pola bardzo dobrze operowali piłką Adrian Chadryś i Kordian Bekus, natomiast z graczy przedniej formacji najlepsze wrażenie zrobił na nas Mateusz Pluta, który był bardzo aktywny i raz po raz „szarpał” lewą stroną boiska.

Teraz przed juniorami olsztyńskiego klubu świąteczna przerwa. Podopieczni trenera Ceglarza kolejne ligowe spotkanie rozegrają 27 kwietnia na wyjeździe z liderem Olimpią Truskolasy.

IX kolejka gr. II Ligi Juniorów Starszych CzOZPN
11 kwietnia 2014 piątek godz. 18:00
boisko w Kusiętach ul. Komornicka
SOKÓŁ OLSZTYN – ORZEŁ PAWONKÓW 0 – 0

Sokół:

K. Caban – Ł. Zębik, K. Mizera, M. Weżgowiec, M. Ziental – A. Chadryś, K. Ceglarz, K. Bekus, A. Zjawiński (60. A. Grochala), M. Pluta (75. M. Wójcik) – M. Karoń (60. D. Nabiałek).
Trener: Adrian Ceglarz.

Sędziował:

Jacek Stępień.

Juniorzy - tabela     Juniorzy - terminarz i wyniki     Skład zespołu

autor: ~Mistrzunio 2014-04-12 08:59:43

avatar Szkoda, że tylko mamy remisik :)

autor: ~kibic 2014-04-12 13:06:09

avatar no trudno , stać was na więcej teraz Olimpia !!