A-klasa: Kolejny hit kolejki z udziałem Sokoła Olsztyn

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-04-10 20:44

W niedzielę o godzinie 17:00 na Stolzle Stadion w ramach XVIII kolejki grupy drugiej częstochowskiej klasy „A” zmierzą się ze sobą zespoły Sokoła Olsztyn i rezerw Skry Częstochowa. Stawką tego pojedynku będzie pierwsze miejsce w ligowej tabeli! Liczymy, że to spotkanie, tak jak potyczka Sokoła z Olimpią, przyciągnie na obiekt przy Loretańskiej 20 w Częstochowie liczną grupę kibiców olsztyńskiego klubu i przedstawicieli częstochowskich mediów.

W pierwszych trzech meczach rundy wiosennej piłkarze Skry II nie prezentowali się tak jakby tego sobie życzyli wszyscy związani z klubem z Loretańskiej. Już w pierwszym wiosennym spotkaniu przegrali 0-1 w Kłomnicach, co kosztowało ich stratę fotelu lidera rozgrywek. W kolejnym meczu podopieczni trenera Sędzielewskiego męczyli się niemiłosiernie z Czarnymi Starczą, a zwycięstwo 2-1 zapewnili sobie w 81. minucie. Dopiero w ostatniej kolejce w Widzowie zawodnicy rezerw III-ligowca odnieśli efektowne zwycięstwo 4-1, choć tak naprawdę dopiero drugie 45. minut w wykonaniu Skrzaków mogło się podobać. W pierwszej połowie to piłkarze broniącego się przed spadkiem beniaminka ligi przeważali, a skrzydła niewątpliwie podciął im stracony gol „do szatni” zdobyty przez gości bezpośrednio z rzutu wolnego.

Z kolei olsztynianie są w przysłowiowym „gazie” i jesteśmy skłonni nawet stwierdzić, że to liderujący po 17. kolejkach Sokół jest nieznacznym faworytem potyczki ze Skrą II. Podopieczni Dawida Krzętowskiego na inaugurację rundy wiosennej rozbili 5-1 Małą Panew Cynków, a następnie bez straty gola ograli drużyny walczące o awans – najpierw na wyjeździe 1-0 Płomień Kuźnicę Marianowa, a następnie na neutralnym terenie 2-0 Olimpię Hutę Starą – Podchodzimy do tego spotkania jak do każdego innego. Trenujemy w spokoju, nie chcemy niepotrzebnie się nakręcać i zwiększać presji, choć oczywiście mogę obiecać, że zagramy bardzo zmobilizowani. – mówi przed meczem ze Skrą II trener Dawid Krzętowski.

Na korzyść gospodarzy niedzielnego pojedynku przemawiać może własne boisko, na którym w tym sezonie punkty wywalczył tylko Płomień (wygrana 3-0) i Sparta (remis 1-1), a Sokół na terenie Skry II jeszcze nigdy punktów nie zdobył, jednak kto oglądał ostatnie mecze z udziałem naszych piłkarzy dobrze wie co jest najgroźniejszą bronią olsztynian i w najbliższym spotkaniu będzie można to wykorzystać. Bardzo możliwe, że drugi zespół Skry, który oparty jest na młodzieżowcach, w tym ważnym starciu z Sokołem będzie mógł liczyć na posiłki z teamu Jana Wosia, który swój mecz w ramach III ligi rozegra w sobotę w Czarnowąsach i to niewątpliwie skład może być dużym atutem gospodarzy.

Mocnym punktem ekipy Mariusza Sędzielewskiego jest Paweł Nowak (9 goli w sezonie), który właśnie wrócił po kontuzji i już dał o sobie znać w Widzowie strzelając bramkę. Nasi defensorzy będą także musieli zwrócić uwagę na Macieja Wolskiego, który przed tą rundą wrócił do drużyny po półrocznym wypożyczeniu do IV-ligowej Pilicy Koniecpol, a w poprzednich sezonach zdobył w meczach z Sokołem dwa gole. O zabezpieczenie tyłów częstochowskiego zespołu dba bardzo dobry w swoim fachu golkiper Przemysław Woldan, który w dwóch poprzednich sezonach wystąpił w 15. spotkaniach w barwach Skry na szczeblu III ligi. W wyjściowej jedenastce Sokoła nie powinno być żadnych niespodzianek. Ze składu wypadnie pauzujący za kartki Dawid Gajda, ale jego miejsce w środku pola najpewniej zajmie inny podstawowy zawodnik Norbert Grojec, który ostatnio nie grał z powodu zawieszenia za cztery żółte kartki.

W pierwszej części sezonu w Olsztynie w meczu z udziałem tych drużyn padł bezbramkowy remis. Jak będzie tym razem? Zapraszamy wszystkich sympatyków Sokoła w niedzielę 13 kwietnia na Loretańską 20 w Częstochowie. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:00.

Skra II Częstochowa - statystyki     klasa "A" - tabela     klasa "A" - wyniki i terminarz     Zdaniem rywala

XVIII kolejka gr. II częstochowskiej A-klasy
KS SKRA II CZĘSTOCHOWA – GLKS SOKÓŁ OLSZTYN
13 kwietnia 2014 niedziela godz. 17:00
'Stolzle Stadion' ul. Loretańska 20 Częstochowa
Obsada sędziowska:
Jacek Podkarczemny (główny); Michał Cybulski, Adrian Cybulski (liniowi); Budzowski (obserwator).

Harmonogram XVIII kolejki:

12 kwietnia, sobota