A-klasa: Kolejny wymagający rywal na drodze Sokoła

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-04-04 11:31

Po pokonaniu w Kuźnicy miejscowego Płomienia i objęciu fotela lidera A-klasy przed podopiecznymi Dawida Krzętowskiego kolejne trudne wyzwanie – rywalizacja z Olimpią Hutą Starą, drużyną która jako jedyna w tym sezonie potrafiła wygrać z Sokołem. Początek spotkania w niedzielę 6 kwietnia o godzinie 17:30 na stadionie MOSiR Raków Częstochowa przy ul. Limanowskiego 83.

Sytuacja przed meczem Sokoła z Olimpią jest niemal bliźniacza do tej sprzed pojedynku tych zespołów w rundzie jesiennej. Pierwsze spotkanie tych drużyn także odbyło się na neutralnym terenie ze sztuczną nawierzchnią, a olsztynianie przystępowali do niego mając komplet punktów po trzech kolejkach i zajmując pierwsze miejsce w tabeli. I miejmy nadzieję, że na tym podobieństwa się skończą, bo wówczas piłkarze Olimpii rozegrali kapitalną partię i rozbili nasz zespół 4-1. Olsztynianie są bardzo zmobilizowani by zrewanżować się za tę dotkliwą porażkę, tym bardziej że jest to nasza jedyna przegrana w sezonie. O odpowiednie przygotowanie naszych zawodników możemy być spokojni – na poniedziałkowej odprawie taktycznej trener Krzętowski szczegółowo omówił spotkanie z Płomieniem, z kolei w środku tygodnia nasi gracze mieli możliwość trenowania na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Starzyńskiego w Częstochowie.

Najbliższy przeciwnik Sokoła gra w tym sezonie w kratkę. Nie ulega wątpliwości, że ambicje klubu z Huty Starej sięgają awansu do Klasy Okręgowej, jednak na ten moment Olimpia traci siedem punktów do czwartego miejsca, które daje prawo gry w barażach o awans, a to oznacza, że Olimpia marginesu błędu już nie ma.

Podopieczni Jana Teodorczyka, który w trakcie tego sezonu zastąpił na ławce trenerskiej Roberta Brzezińskiego, rundę wiosenną rozpoczęli z wysokiego „C”, bo pokonali Gminę Kłomnice 1-0, następnie rozbili w Starczy ekipę Czarnych 5-0, ale ostatnia kolejka przyniosła wpadkę przed własną publicznością z Polonią Unią Widzów. Olimpia zremisowała 2-2 musząc dwukrotnie gonić wynik. W ostatnim spotkaniu team z Huty Starej był jednak osłabiony brakiem pauzujących za kartki podstawowego obrońcy Krystiana Opiłki i najlepszego strzelca Mateusza Teodorczyka. Z powodu kontuzji wystąpić nie mogli Kacper Lara i Wiktor Dobosz, a od dłuższego czasu niezdolni do gry są Adam Biela i Łukasz Wlazło.

W obozie olsztynian tak dużych problemów kadrowych nie ma, a jedynym nieobecnym zawodnikiem z podstawowego składu będzie pauzujący za kartki Norbert Grojec. Pojedynek z Olimpią będzie kolejnym trudnym testem dla naszej defensywy. Olsztyńscy obrońcy będą mieli za zadanie powstrzymać najskuteczniejszy duet napastników ligi – Mateusza Teodorczyka i Bartosza Nicewicza, którzy mają na koncie po 17. goli. Ci zawodnicy już w pierwszym meczu tych drużyn dali o sobie znać, strzelając trzy z czterech bramek dla Olimpii.

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich sympatyków Sokoła na stadion MOSiR Raków Częstochowa przy Limanowskiego 83. Początek spotkania w niedzielę 6 kwietnia o godzinie 17:30.

XVII kolejka gr. II częstochowskiej A-klasy
GLKS SOKÓŁ OLSZTYN – KS OLIMPIA HUTA STARA
6 kwietnia 2014 niedziela godz. 17:30
stadion MOSiR Raków Częstochowa ul. Limanowskiego 83