Oceny dla zawodników za mecz z Płomieniem

• autor: Mateusz Strączyński, 2014-03-31 21:28

W pojedynku z Płomieniem wszyscy zawodnicy Sokoła Olsztyn zagrali maksymalnie skoncentrowani i zdeterminowani i cała drużyna zasłużyła na pochwały. Indywidualnie naszym zdaniem najlepsi byli Dawid Gajda, Damian Lampa i strzelec zwycięskiego gola Adam Haładus. Warto także zaznaczyć, że w barwach olsztyńskiego klubu zadebiutował pozyskany w zimowym okienku transferowym z Salosu Częstochowa Dawid Abucewicz.

Mateusz Woźniak – zachował czyste konto, bardzo dobrze zachował się w ostatniej akcji meczu broniąc uderzenie z kilku metrów, ale w swojej grze miał też sporo nerwowych momentów zwłaszcza w grze na przedpolu.
Ocena: 4.0

Damian Ceglarz – tym razem nie brał tak często udziału w akcjach ofensywnych jak w poprzednim spotkaniu, co jest jednak zrozumiałe, bo klasa rywala na to nie pozwalała. W defensywie bardzo pewnie, bezbłędnie, pamiętamy też kilka niezłych zagrań z pominięciem drugiej linii.
Ocena: 4.25

Marcin Świątek – kolejny udany występ Marcina w tej rundzie. Napastnicy rywali nie mieli z nim łatwego życia, wygrywał większość pojedynków w obronie.
Ocena: 4.25

Tomasz Szewczyk – po ubiegłotygodniowym słabszym występie, po którym spadła na niego spora fala krytyki, teraz w pełni się zrehabilitował. Był pewnym punktem defensywy, wygrywał główkowe pojedynki i już nie pozwalał by piłka i rywale go mijali.
Ocena: 4.25

Dariusz Dudek – także Dudi poprawił się w stosunku do poprzedniego występu. Zagrał maksymalnie skoncentrowany i zmobilizowany. W obronie bez poważnego błędu.
Ocena: 4.0

Norbert Grojec – pierwszy występ Norbiego w tej rundzie i niestety w kolejnym meczu go nie zobaczymy, bo za niepotrzebne dyskusje z sędzią otrzymał żółtą kartkę, która eliminuje go z rywalizacji z Olimpią. Przydało się jego doświadczenie w środku pola. Dobrze asekurował obrońców.
Ocena: 4.0

Dawid Gajda – zagrał po profesorsku. Imponował spokojem w środku pola, walczył w defensywie i dał dużo dobrego w ofensywie. Posłał kilka świetnych prostopadłych podań na wolne pole i w pierwszej połowie oddał kapitalny strzał z ostrego kąta, po którym piłka trafiła w słupek.
Ocena: 4.5

Przemysław Masłoń – nasz kapitan tym razem bez gola czy asysty, ale napracował się dla zespołu. Brał udział w kreowaniu akcji ofensywnych, ale też mocno pomagał w defensywie.
Ocena: 4.25

Tomasz Żydek – to nie był dobry występ Judka. Często dokonywał złych wyborów jak w pierwszej połowie kiedy w sytuacji sam na sam zamiast podać do jeszcze lepiej ustawionego D. Lampy zdecydował się sam kończyć akcję i niestety przegrał ten pojedynek z bramkarzem Płomienia.
Ocena: 3.5

Adam Haładus – był niesamowicie zdeterminowany, nie było dla niego straconych piłek, a swoją szybkością siał popłoch w szeregach defensywnych przeciwnika. Solidny występ przypieczętował w 72. minucie strzelając zwycięską bramkę.
Ocena: 4.5

Damian Lampa – kolejny bardzo udany występ. W pierwszej połowie grając na szpicy wygrywał większość pojedynków po czym zgrywał piłkę do pomocników albo wykorzystując swoją szybkość sam mijał rywali. Już w pierwszej połowie mógł zdobyć gola, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po wejściu K. Dygasa został przesunięty na skrzydło i to właśnie po jego akcji i dośrodkowaniu z prawej strony padła bramka dająca Sokołowi trzy punkty.
Ocena: 4.5

Krzysztof Dygas – wszedł na boisko na ostatnie pół godziny i wszyscy myśleli, że znów coś ukłuje. Tym razem nie miał swojej bramkowej sytuacji, choć trzeba też przyznać, że po strzeleniu gola Sokół skupił się już wyłącznie na obronie jednobramkowej przewagi.
Ocena: 3.75

Dawid Abucewicz – Abu zadebiutował w oficjalnym meczu w barwach Sokoła Olsztyn. Były zawodnik Salosu Częstochowa zaliczył symboliczny występ, ale na pewno jeszcze będzie miał nie jedną okazję by pokazać swoje umiejętności sympatykom Sokoła.
Ocena: bez oceny, grał zbyt krótko

Piotr Lupa, Karol Magiera – bez ocen, grali zbyt krótko

klasa "A" - tabela     klasa "A" - terminarz     Statystyki zawodników     Relacja z meczu Płomień - Sokół

autor: ~ktoś 2014-03-31 22:04:06