•

Aktualności

PP: Wręczyca lepsza w pojedynku Sokołów

• autor: Mateusz Strączyński, 2013-08-29 10:40

W I rundzie okręgowego Pucharu Polski Sokół Olsztyn przegrał po dogrywce z Sokołem Wręczyca 2-3. W Olsztynie nikt z tego powodu nie załamuje jednak rąk, bo to nie te rozgrywki są priorytetowe dla drużyny Dawida Krzętowskiego.

Środowe poczynania piłkarzy Sokoła obserwowali wysłannicy Płomienia, który w najbliższą sobotę rozegra w Olsztynie bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o awans do "okręgówki". Szkoleniowiec Sokoła nie odkrył jednak wszystkich kart przed trenerem Bartłomiejczykiem i najlepszych zawodników posadził na ławce. W porównaniu do meczu w Cynkowie trener Krzętowski dokonał sześciu zmian w wyjściowym składzie. Od pierwszych minut zagrał m.in. pozyskany przed sezonem Filip Zbrzezny, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu Sokoła i mamy nadzieję, że młody pomocnik dostanie także swoją szansę i w spotkaniu z Kuźnicą.

Olsztynianie toczyli wyrównany bój z zespołem Wręczycy i ulegli dopiero po dogrywce. Po regulaminowych 90. minutach był remis 1-1. Sokół Olsztyn objął prowadzenie w drugiej połowie, po tym jak po przytomnym zgraniu głową przez Michała Tomalskiego, sytuację sam na sam wykorzystał Adam Haładus. Goście odpowiedzieli jednak błyskawicznie i po kolejnej akcji i strzale z dystansu był remis 1-1.

Taki rezultat utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i sędzia zarządził dogrywkę. Tę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy najpierw wykorzystali niezdecydowanie w szeregach obronnych olsztynian, a następnie rzut rożny i wyszli na prowadzenie 3-1. Sokół odpowiedział w ostatniej akcji pierwszej części dogrywki, po tym jak rzut karny po faulu na szarżującym w polu karnym Adamie Haładusie wykorzysał Dawid Gajda.

W drugiej połowie dogrywki pomimo ambitnej walki, naszym piłkarzom wyrównać się nie udało i tym samym w kolejnej rundzie z drużyną sędziów zmierzy się Sokół Wręczyca. Będziemy tym samym trzymali kciuki za naszego trenera Dawida Krzętowskiego, który miejmy nadzieję strzelonymi golami pomści porażkę olsztynian.